در جلسه شورای آموزش و پرورش مطرح شد:

اولویت اصلی در برگزاری کنکور، سلامتی داوطلبان است / ۱۳ حوزه میزبان ۲۰۲۱ داوطلب بستکی در کنکور ۹۹

فرماندار شهرستان بستک در جلسه شورای آموزش و پرورش اولویت اصلی در برگزاری کنکور سراسری را سلامتی داوطلبان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، جلسه شورای آموزش و پرورش بستک و جناح به طور مشترک در فرمانداری شهرستان با دستور کار برنامه ریزی جهت کنکور ۹۹ ، جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل و بررسی طرح آجر به آجر تشکیل شد.

سید شمس الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک با اشاره به نیازمندی های موجود در برگزاری کنکور سراسری و لزوم تعامل کلیه ارگان های اجرایی در این آزمون سراسری ابراز داشت: اولویت اصلی در برگزاری کنکور سراسری، سلامتی داوطلبان است و ما باید به گونه ای در روزهای منتهی به کنکور فعالیت ها را پیش ببریم که هیچ خانواده و داوطلبی استرس برای شرکت در این رویداد را نداشته باشد.

وی افزود: بحمدالله در ۱۵ سال اخیر همواره کنکور سراسری در سطح شهرستان به بهترین شکل برگزار شده و مطمئنا با همت همکاران مسئول در شرایط خطیر کرونایی موجود، این مهم نیز به نحو شایسته انجام خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک با تأکید بر اینکه تصمیم گیری درخصوص برگزاری کنکور سراسری برعهده ستاد ملی مبارزه با کروناست گفت: تمام سعی ما در برگزاری این آزمون باید به گونه ای باشد که تجمع در مقابل حوزه های برگزاری به حداقل رسیده و کلیه نیروهای برگزار کننده و داوطلبان با ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این جلسات شرکت کنند.

حسینی قتالی با اشاره به نقش رسانه های گروهی در آگاه سازی اولیا و خانواده ها در مورد نحوه برگزاری کنکور در شرایط ویژه کرونایی سال جاری بر لزوم اطلاع رسانی گسترده درخصوص رعایت پروتکل های بهداشتی تأکید کرد.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان بستک در ادامه اظهار داشت: آزمون سراسری کنکور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که عملکرد ۱۲ ساله و آینده هر دانش آموز را رقم خواهد زد.

وی تصریح کرد: حوزه های برگزاری کنکور سراسری، تمامی پروتکل های بهداشتی ابلاغی سازمان سنجش را رعایت کنند و از دانش آموزان و اولیا نیز انتظار می رود همه موارد بهداشتی بخصوص استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

فرماندار شهرستان بستک در بخشی دیگر از سخنان خود به اهمیت موضوع جذب بازماندگان از تحصیل پرداخت و افزود: اگر دانش آموزی به هر نحوی از تحصیل جا بماند همه ما مقصر و مسئولیم چرا که استعدادهای زیادی از بین خواهند رفت.

وی در پایان با اشاره به طرح آجر به آجر (کمبود فضای آموزشی) تصریح کرد: این طرح می ‌تواند سهم بسزایی در رفع مشکلات فضای آموزشی شهرستان داشته باشد و آحاد افراد شهرستان به هر میزان و در هر سطح و طبقه‌ای می توانند با مشارکت در طرح آجر به آجر در مدرسه سازی سهیم باشند.هر کاری که بصورت مشارکتی انجام شود قطعا ماندگار خواهد بود.

در ادامه این جلسه غلامحسین عابری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک با اشاره به اهمیت کنکور و تأثیر آن بر آینده دانش آموزان گفت: با توجه به شرایط حال حاضر و استرس خانواده ها و دانش آموزان نسبت به وجود بیماری کرونا، برگزاری بزرگترین رویداد علمی کشور در این شهرستان با حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی جهت حفظ سلامتی و آرامش دانش آموزان برگزار میگردد.

وی افزود: به منظور جلوگیری از انتقال کرونا، استفاده از ماسک و دستکش توسط دانش آموزان و عوامل اجرایی الزامی می باشد و برای آرامش خاطر والدین و دانش آموزان، صندلی ها و حوزه های آزمون قبل و بعد از برگزاری آزمون گندزدایی و ضدعفونی می گردد.

غلامحسین عابری ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی برای دانش آموزان تصریح کرد: امسال در این رویداد بزرگ تعداد ۱۲۸۷ دختر و ۷۳۴ پسر حضور دارند که از این تعداد ۷۹۷ نفر در رشته علوم تجربی، ۱۹۸ نفر در رشته ریاضی، ۷۳۶ نفر در رشته علوم انسانی، ۱۹۷ نفر در رشته زبان انگلیسی و ۹۳ نفر در رشته هنر شرکت کرده اند که جمعا ۲۰۲۱ نفر با هم به رقابت می پردازند.

وی اظهار داشت: جهت حفظ آرامش و سلامت دانش آموزان، کنکور سراسری ۹۹ به مدت ۴ روز از ۲۹ مرداد ماه الی ۱ شهریورماه در ۱۳ حوزه با فاصله گذاری اجتماعی حداقل ۲ متر و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در این شهرستان برگزار می گردد.

همچنین در ادامه عبدالله عالیان رییس آموزش و پرورش منطقه جناح آماری از شرکت کنندگان در کنکور سراسری منطقه جناح ارائه کرد و از همکاری کامل این اداره برای برگزاری کنکور سراسری خبر داد.

انتهای پیام / ش.ز