قابل توجه مسئولین!

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، طبق قانون جمهوری اسلامی ایران برای استفاده از وسایل نقلیه موتوری داشتن گواهینامه استفاده از آن وسیله نیاز می باشد و طبیعتا شخصی که بدون داشتن گواهینامه اقدام به استفاده از وسایل نقلیه موتوری کند متخلف بوده و راهنمایی و رانندگی موظف به برخورد قانونی با شخص متخلف […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، طبق قانون جمهوری اسلامی ایران برای استفاده از وسایل نقلیه موتوری داشتن گواهینامه استفادهmotorcycle-training-learner-620x350 از آن وسیله نیاز می باشد و طبیعتا شخصی که بدون داشتن گواهینامه اقدام به استفاده از وسایل نقلیه موتوری کند متخلف بوده و راهنمایی و رانندگی موظف به برخورد قانونی با شخص متخلف می باشد.

حال در شهرستان بستک به دلیل فقدان مرکزی جهت آموزش صحیح رانندگی با موتورسیکلت و اعطای گواهینامه ، استفاده بدون آموزش و نداشتن گواهینامه این وسیله نقلیه خطرساز در بین مردم عرف شده است و گاها دیده شده که ماموران نیروی انتظامی به همین دلیل (نداشتن گواهینامه) اقدام به توقیف موتورسیکلت و جریمه کرده اند که جای تامل دارد.

بستک نیوز طبق بررسی های میدانی متوجه شد شخصی از سال ۱۳۹۱ اقدام به ثبت آموزشگاه موتور سیکلت برای شهرستان بستک کرده است که بعد از گذشت حدود ۵ سال هنوز موفق به کسب این مجوز نشده است.

حالا سوال ما از مسئولان ذیربط این است که آیا با وجود نبودن مرکزی جهت آموزش و اعطای گواهینامه موتورسیکلت ،  مردم بستک از چه طریقی باید اقدام به اخذ گواهینامه موتور سیکلت کنند تا وسیله نفیله آنها توسط ماموران توقیف نشود؟

آیا وجود داشتن این مرکز به فرهنگ سازی در استفاده صحیح از این وسیله نقلیه که گاها خطراتی را برای مردم داشته است و در برخی موارد به فوت یا قطع عضو منجر شده است کمک نمی کند؟

امیدواریم مسئولان شهرستان بستک با همت و کمک بتوانند این مشکل را حل و به فرهنگ سازی در استفاده صحیح از موتورسیکلت کمک کنند.

بستک نیوز آمادگی کامل دارد تا جوابیه مسئولان ذیربط در این زمینه را منتشر کند.

انتهای پیام/آ