رییس اداره آموزش و پرورش جناح:

نقش پراهمیت مشاوران در آماده کردن دانش آموزان برای جامعه فردا

رییس اداره آموزش و پرورش جناح نقش مشاوران در آماده کردن دانش آموزان برای جامعه فردا را بسیار پر اهمیت دانست.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، عبدالله عالیان رییس اداره آموزش و پرورش جناح با شرکت در جلسه مشاوران مدارس که دفتر معاونت پرورشی اداره برگزار شد اظهار داشت: امروزه مشاوره به عنوان حرفه ای یاورانه برای کمک به افرادی است که در سازگاری ، تصمیم گیری ، روابط خانوادگی و مهارت های اجتماعی مشکلاتی دارند.

وی افزود: وظیفه نهاد آموزش و پرورش در آماده کردن دانش آموزانی که نیروی انسانی جامعه فردا تلقی می شوند و مهیا نمودن آنها برای مواجهه و سازگاری با مقتضیات قرن ۲۱  از حساسیت ویژه ای برخوردار است و نقش مشاوران در این روند  غیر قابل انکار و بسیار پراهمیت است.

عبدالله عالیان با اشاره به اهمیت هدایت تحصیلی دانش آموزان گفت: مشاوره تحصیلی با شناخت دانش آموزان در زمینه های گوناگون می تواند آنها را به رشته های تحصیلی مناسب راهنمایی کند و آنان را در حل مشکلاتشان یاری دهد.

وی نقش راهنمایی و مشاوره در آموزش و پرورش را مترادف با تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود: عمده ترین هدف نظام آموزشی هدایت تحصیلی دانش آموزان در مسیری است که با پیمودن آن نیازهای جامعه از یک سو و نیازهای فردی دانش آموزان از سوی دیگر برطرف می شوند.

در ادامه محمد باقر جمالی معاون پرورشی و یحیی کهن کارشناس هسته مشاوره اداره، سرفصل ها و موضوعات جدید درخصوص مشاوره تربیتی ، هدایت تحصیلی و نیز بحث کنکور سراسری مطرح کرده و با بحث و تبادل نظر نیروهای مشاوره این موارد بررسی شد.

انتهای پیام / ش.ز