شرکت ۶۰ مربی پیش دبستانی در دوره های ضمن خدمت

۶۰ مربی پیش دبستانی منطقه جناح در دوره های ضمن خدمت بازی و هویت کودکان و قصه گویی با استفاده از عروسک های بومی شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، دوره های ضمن خدمت بازی و هویت کودکان و نیز قصه گویی با استفاده از عروسک های بومی با شرکت ۶۰ نفر از مربیان پیش دبستانی منطقه در سالن اجتماعات دبیرستان حافظ برگزار شد.

عبدالله عالیان رییس اداره آموزش و پرورش جناح با اعلام این خبر اظهار داشت: مهم ترین دوره زندگی که ویژگی های شخصیتی و رفتاری هر انسانی در آن شکل می گیرد دوره پیش دبستانی می باشد.

وی یکی از عوامل اصلی اجتماعی شدن کودکان را محیط پیش دبستانی عنوان کرد و افزود: عمده ترین هدف این دوره آماده کردن کودک برای ورود به دبستان است و آموزش های آن نباید با کلاس اول تداخل پیدا کند.

رییس اداره آموزش و پرورش جناح سرمایه گذاری در امور مربوط به کودکان را بسیار ارزشمند دانست و نمود آثار آن را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دوره نوجوانی و بزرگسالی عنوان کرد.

در ادامه شعله سهرابی و شیوا سلجوقی مدرسین استانی دوره های پیش دبستانی ، این دوره کارگاهی را در دو قسمت بازی و هویت کودکان و نیز قصه گویی با استفاده از عروسک های بومی برای مربیان شرکت کننده برگزار کردند.

گفتنی است این دوره ها با پیگیری محمد کتابی کارشناس دوره ابتدایی و پیش دبستانی اداره و به مدت ۳۶ ساعت ارائه شده است.

انتهای پیام / ش.ز