در مراسم یادواره شهدا عنوان شد:

قداست هفته دفاع مقدس به خون شهید است / معادله قدرت در خاورمیانه تغییر کرده است / عزت زیر سایه شمشیرهاست

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: ما در جنگ هزینه ندادیم بلکه سرمایه گذاری کردیم که امروز منافع و پیشرانه های نظامی ما مدیون آن هشت سالِ دفاع مقدس است.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، محمد مهدی زارع خفری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بستک در مراسم یادواره شهدا ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس یادآور دلاورمردی های هزاران شهید در دفاع از این مرز و بوم است و در برابر دنیای استکبار با دستان خالی و توکل بر خدا ایستادگی کردند و نگذاشتند که یک وجب از خاک این کشور به دست دشمنان بیفتد.

وی با تاکید بر اینکه شهدا نیازی به یادواره گرفتن ندارند افزود: فرهنگ دفاع مقدس انقلاب ما را بیمه کرد، اگر امروز در خلیج فارس فرزندان این کشور جلوی ناوهای آمریکایی را می گیرند همه تاسی گرفته از فرهنگ دفاع مقدس است.پیروی همه اقوام از ولایت فقیه رمز وحدت ماست.

همچنین اکبر احمدی دولخانی معاون فرماندار شهرستان بستک گفت: شهدا همه چیز خود را بخشیدند تا ما در امنیت و آرامش زندگی کنیم.آنها جان خود را از دست دادند تا ما مسیر روشنایی را در پیش بگیریم.

وی با اشاره به اینکه شهدا راه را به ما نشان دادند افزود: دشمنان انقلاب در آغاز جنگ تحمیلی در تلاش بودند که این انقلاب نوپای ایران اسلامی را شکست بدهند اما جوانان این مرز و بوم با رهبری معمار کبیر انقلاب و رشادت های خود جلوی دشمن ایستادند.

احمدی دولخانی اضافه کرد: امروز هم استکبار جهانی با فشارهای اقتصادی و با جنگ روانی، به دنبال این است که جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار بگذارد اما با رهبری داعیانه مقام معظم رهبری قطعا توطئه دشمنان خنثی خواهد شد.اگر ایران اسلامی امروزه در دنیا میدرخشد مدیون خون شهداست.درس از منش و اخلاق شهدا را در زندگی فردی و اجتماعی خود به کار ببریم.

در ادامه سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر بستک اظهار داشت: یادآوری شهدا حس فداکاری و از خود گذشتگی را در انسان زنده میکند.یادآوری روزهایی که همه برادری بین مردم و مسئولین و آحاد جامعه بود.تلاش هر کسی بر این بود که به گونه ای خدمت کند.

وی تصریح کرد: آن روزها جز صداقت و اخلاص و فداکاری چیز دیگری نبود.کاش آن اخلاص و محبت امروز نیز بر جامعه حاکم بشود.همه اقشار و طیف های سیاسی و اجتماعی باید با هم یکدل باشیم و همه خدمتگزار نظام باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک نیز ضمن تبریک به دلاور مردانی که مردانه از خاک وطن دفاع کردند گفت: انقلاب هایی که از دل مردم برخواسته می شود قطعا با حمایت مردم هم مواجه می شوند.همانند انقلاب اسلامی ایران که مردم به پای آن ایستاده اند.اگر جمهوری اسلامی امروزه با عزت به راه خود ادامه می دهد قطعا مدیون حضور مردم و خون شهداست.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در سخنانی بیان داشت: قداست هفته دفاع مقدس به خون شهید است.هفته تکریم از شهداست.شهید و شهادت در فرهنگ دین ما مقدس است.یادآور رشادت ها و دلاوری های یک ملت است که این خود مقدس است.

وی افزود: ملتی که از آرمان فلسطین حمایت می کند قداست دارد.ما امروز همه عظمت خود را مدیون شهدا هستیم.ملتی که شهید نداشته باشد عزت پیدا نمی کند.تمام دنیا در مقابل یک ملت و یک آرمان قرار گرفته اند، چرا همه توجهات به سمت ملت ایران است؟ چون ملت ایران فرهنگ مقاومت را دارد.آن جامعه ای که مقاومت و ایثار و ایستادگی در مقابل دشمن را نداشته باشد خار می شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اینکه عزت زیر سایه شمشیرهاست اظهار داشت: سربلندی یک جامعه رهین فداکاری و ایثار و شهادت است.ما در هشت سال دفاع مقدس عزت خود را نهادینه کردیم.اگر امروز دشمن جرات نگاه چپ به ملت ما را ندارد مرهون هشت سال مقاومت ملت ایران است.ایران را آزمودند، آزموده را آزمودن خطاست.

امام جمعه بندرعباس گفت: دشمن میداند که یک ملت را نباید دو بار آزمود.تمام قدرت های زر و زور در کنار یکدیگر تلاش کردند کشور را به زانو دربیاورند اما این ملت با اتکای به خدای متعال، عظمت خود را به دنیا نشان داد.دفاع مقدس جنگ ظالم و مظلوم بود و آن کسی که سربلند از آن بیرون آمد مظلوم بود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده خاطرنشان کرد: دنیا در مقابل عظمت و عزت ملت ایران خاضع شده است.ما در جنگ هزینه ندادیم بلکه سرمایه گذاری کردیم که امروز منافع و پیشرانه های نظامی ما مدیون آن هشت سالِ دفاع مقدس است.

وی تاکید کرد: از حماقت دشمنان ما همین بس که یکبار در جنگ تحمیلی ما را زیر فشار قرار دادند و باز هم می خواهند ما را زیر فشار بگذارند در حالیکه ما اکنون قدرت جهانی هستیم.از دل فشارهای نظامی، قدرت نظامی شدیم.هشت سال صبوری و تحمل کردیم و خون دل خوردیم تا اینکه به قدرت نظامی دنیا تبدیل شدیم.این هیاهوها هم برای درست کردن آبروی ریخته خودشان است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به مسئله حمله به تاسیسات نفتی عربستان افزود: آبرویی که از صنایع نظامی و دفاعی آمریکا در اتفاقات اخیر ریخته شد معادله قدرت را نه تنها در خاورمیانه بلکه در جهان تحت تاثیر قرار داد.ملت ایران در عرصه اقتصادی هم معادله را تغییر خواهد داد.دشمنان بدانند که کفگیرشان به تَهِ دیگ خورده و دیگر تحریم هایشان تکراری شده است.

قابل ذکر است مراسم یادواره شهدای شهرستان بستک صبح امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان به میزبانی شهر جناح و در سالن فاروق عباسی این شهر برگزار شد.در پایان مراسم نیز از خانواده های شهدا با اهدا جوایز و لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام / ش.ز