گزارش خبری:

در دیدار مسئولین ارشد شهرستان بستک با نماینده ولی فقیه در هرمزگان چه گذشت؟

جمعی از مسئولین ارشد شهرستان بستک، ائمه جمعه، سادات، نخبگان، معتمدین، دانشگاهیان، تجار، فرهنگیان، بسیجیان و ورزشکاران عصر امروز با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، جمعی از مسئولین ارشد شهرستان بستک، ائمه جمعه، سادات، نخبگان، معتمدین، دانشگاهیان، تجار، فرهنگیان، بسیجیان و ورزشکاران عصر امروز با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در این دیدار ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده و حُسن اعتماد رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: وحدت و همدلی مثال زدنی بین شیعه و سنی در بستک وجود دارد و مردم ما امروز خوشحالند که آن وحدت و همدلی که در استان از سالهای گذشته اتفاق افتاده همچنان پابرجاست.

امام جمعه شهرستان بستک خطاب به حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده بیان داشت: این دیدار بیعتی است مجدد با آرمان های امام و انقلاب و ولایت که با حضرتعالی به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در استان عهد و پیمان می بندیم و با شما دست بیعت می دهیم.

وحدت ما شعاری نیست / گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستیم

سید شمس الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک، ضمن ارائه گزارشی کلی از عملکرد دستگاه های اجرایی شهرستان گفت: افتخار این را داریم که شهرستانی تولیدی هستیم و نزدیک به ۵۵ درصد گوشت سفید استان در بستک تولید می شود.

وی افزود: امسال که از طرف مقام معظم رهبری به نام رونق تولید نامگذاری شده، تولیدات دامی و کشاورزی خود را بالا خواهیم برد و در تحقق شعار سال گام برخواهیم داشت.

سید شمس الدین حسینی قتالی اظهار داشت: به همت یک سرمایه گذار با کاری استاندارد و بسیار پیشرفته، تولید دام مولد را در شهرستان بستک بزودی شروع خواهیم کرد که فاز اول آن با ۲۵۰۰ راس شامل دام لبنی و شیری و دام گوشتی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: اکثر تولیدات معدنی ما به کشورهای حاشیه خلیج فارس و اروپا و قسمت هایی از آفریقا صادر می شود که ارز آوری بسیار خوبی برای کشور، استان و شهرستان دارد.

فرماندار شهرستان بستک، اتحاد حاکم بر شهرستان را حضور سید محمد قتالی پدر معنوی شهر بستک دانست و افزود: در بستک چیزی بنام شیعه و سنی مطرح نیست بلکه همه یکی هستیم، چرا که وحدت شعاری نیست، ما به این مسئله واقفیم و قلبا این اعتقاد را داشته ایم که توانسته ایم با وحدت در کنار هم زندگی کنیم.

نماینده عالی دولت در بستک، حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده را انسانی از جنس هرمزگان و فردی درد آشنای استان خواند و اظهار داشت: در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی برای عمل به فرامین مقام معظم رهبری آماده ایم.گوش به فرمان ایشان هستیم تا برای پیشرفت نظام و کشورمان بتوانیم خدمت گزار باشیم.

وحدت همه جانبه با تحمل اندیشه های مخالف و قبول اندیشه های دیگران

سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر بستک ضمن اعلام پیام خرسندی و حمایت حاج آقا قتالی پدر معنوی شهرستان گفت: یقینا رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مصلحت استان هرمزگان را در نظر گرفته اند که بهترین چهره از فرزندان این استان را برای این منصب انتخاب کرده اند.

وی ضمن اعلام حمایت طیف وسیع مردم افزود: منتظر یک تحول عظیم در شهرستان و همچنین پیشرفت چشمگیر در استان هستیم.

سید محمد یوسف حسینی نژاد با تاکید بر اتحاد و همدلی مردم بیان کرد: وحدت بین شیعه و سنی در سراسر استان وجود دارد اما این وحدت در بستک بطور ویژه ای قابل ملاحضه است، انشاالله منتظر وحدت همه جانبه از طرف همه طوایف و اقشار و طیف های فکری با تحمل اندیشه های مخالف و قبول اندیشه های دیگران هستیم تا بتوانیم شاهد توسعه و پیشرفت بیشتر باشیم.

اهل سنت هرمزگان با وجود تمام دشواری ها، پای وحدت و آرمان های انقلاب ایستاده اند

عقیل مدنی رییس شورای شهر جناح و نائب رییس شورای استان، اعتماد رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را نشان از شایستگی و لیاقت حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده دانست و گفت: خرسندیم که چهره ای علمی و فرهیخته برای این مسئولیت مهم که راهبری جامعه را برعهده دارد انتخاب شده است.

وی نقش حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده را حیاتی و تعیین کننده برشمرد و افزود: به واسطه مقام و منزلتی که دارید شما هم فرزند هرمزگان و هم پدر هرمزگان هستید.

عقیل مدنی اظهار داشت: تردیدی نیست که با روش های گذشته، نیاز امروز را نمی توان پاسخ داد.با تولد هر انسانی ده ها نیاز دیگر تولد می شود و باید به این نیازها پاسخ مناسب داده شود.از جهات مختلف، استان هرمزگان استان بسیار مهمی است و توجه جوامع بین الملل را به خود معطوف کرده است.این استان نقش مهمی را در اقتدار کشور ایجاد می کند پس به اندازه اهمیتی که دارد نیاز است که به آن توجه شود و برایش برنامه و استراتژی داشته باشیم.

رییس شورای شهر جناح در ادامه با اشاره به مسئله وحدت ابراز داشت: بدخواهان اقتصاد ما را نشانه گرفته اند تا به این واسطه، وحدت ما را به هم بزنند هرچند اقتصاد بهانه است.وقتی اعتقاد ما راسخ و وحدت ما یکپارچه باشد هیچکس نمی تواند به تمامیت ارضی ما دست درازی کند و اعتقاد ما را زیر سوال ببرد.

وی مجاهدت و از خود گذشتگی را برای حفظ وحدت و تقویت آن لازم دانست و تاکید کرد: عدالت، انصاف، عدم تبعیض، محترم شمردن حقوق و عقاید همدیگر به انسجام وحدت کمک می کند.

نائب رییس شورای استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اهل سنت هرمزگان خصوصا شهرستان بستک از دیرباز با وجود تمام دشواری ها و در بعضی مواقع بی مهری ها، پای وحدت و آرمان های انقلاب ایستاده اند و در شرایط حساس، حفظ تمامیت ارضی و آرمان های انقلاب را بر همه موارد مقدم شمرده اند.

وی تصریح کرد: همانگونه که جوانان شیعه شایستگی دارند اهل تسنن هم جوانان شایسته کم ندارد.ما می توانیم پیام وحدت را بیشتر از دولت به آن طرف مرزها برسانیم.

عقیل مدنی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: تدبیر، شجاعت و عمل گرایی شما می تواند فصل جدیدی از وحدت و انسجام را در استان رقم بزند.انتظارات جامعه اهل سنت منطقی، به دور از تعصب و بر پایه عدالت و عدم تبعیض است.امید و انتظارات خود را با شجاعت و عمل گرایی شما پیوند می زنیم و اعلام می کنیم که ما همه پشتیبان شما هستیم.

گام دوم انقلاب و لزوم استفاده از ظرفیت ها در استان

محمد باقر جمالی رییس دفتر شورای نگهبان شهرستان بستک گفت: با توجه به ظرفیت های خوبی که در استان هرمزگان وجود دارد بایستی در گام دوم انقلاب به مراکز فنی و حرفه ای توجه بیشتری شود چرا که با کمبود هنرآموز در هنرستان های فنی و حرفه ای مواجه هستیم.

وی با اشاره به مبحث توسعه اجتماعی افزود: بیشتر امکانات در مرکز استان جمع شده که نیاز است نیم نگاهی به حوزه شرق و غرب هم داشته باشید، برای مثال شهرستان بستک از کمبود فرودگاه و راه ریلی رنج میبرد.

محمد باقر جمالی از حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده خواست تا با نگاه علمی و مدبرانه تر به همسایگان استان، مراوداتی با نمایندگان ولی فقیه در استان های مجاور داشته باشند.

قابل ذکر است جمعی از مسئولین ارشد شهرستان بستک، ائمه جمعه، سادات، نخبگان، معتمدین، دانشگاهیان، تجار، فرهنگیان، بسیجیان و ورزشکاران عصر امروز با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

انتهای پیام / ش.ز