همایش شهرداران استان هرمزگان در جناح برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، صبح امروز همایش شهرداران استان هرمزگان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در شهر جناح برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، صبح امروز همایش شهرداران استان هرمزگان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در شهر جناح برگزار شد.

عقیل مدنی رییس شورای شهر جناح در همایش شهرداران گفت: باید دست شهرداری ها باز باشد تا بتوانند بافت های تاریخی را حفظ کنند.

وی افزود: در بافت فرسوده مشارکت مردم باید در برنامه ریزی و اجرا باشد چرا که شهرهای ما سیمای خوبی ندارد، تا به کی از شهرهای خارجی تعریف کنیم!

مدنی اظهار داشت: زمین را هم می توان زندانی کرد با ساخت و سازهای غیرمجاز، حاشیه نشینی و … شهرداری ها تا کی باید دستشان در جیب دولت باشد؟

رییس شورای شهر جناح ضمن تشکر از خدمات شهردار جناح و فعالیت های مثبت مهندس جلالی ابراز داشت: در زمینه مدیریت شهری، فضای سبز، مدیریت پسماند و دیگر مسائل شهری باید بگونه‌ ای عمل کرد که شهروندان، طراوت را احساس کنند.

در ادامه این همایش حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک با تقدیر از فعالیت خوب مهندس جلالی، هم در شهر بستک و هم در جناح گفت: غریبه هایی که از بیرون وارد شهر می شوند مبلمان زیبای شهری، فضای سبز مفرح، بولوارها و خیابان ها و اماکن مختلفی که باید به دست شهرداران ساخته و پرداخته شود را می بینند و میفهمند که آن شهر، شهردار با لیاقتی دارد.

وی تاکید کرد: شهر جناح شانس بسیار خوبی برای شهرداری دارد چون شهردار قدرتمند و توانمندی دارد، همچنین پشتوانه قوی بنام حاج منصور عباسی که نه تنها برای شهر جناح، بلکه برای این منطقه و استان و حتی استان های دیگر هم با دید باز فعالیت های ارزشمندی را دنبال میکند.

امام جمعه شهرستان بستک اظهار داشت: با تعامل و همفکری بین شهرداران و اعضای شورا‌های اسلامی، شاهد ارائه خدمات مطلوب تر و رضایت بخش‌ تر به مردم باشیم.

همچنین سید شمس الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و هفته مبارزه با مواد مخدر، شهرداران را متهمانی بی گناه دانست و افزود: شهرداران زیبایی های زیادی را خلق می کنند و نماهای شهری را میسازند ولی برخی دیدگاه ها نسبت به شهرداری ها بد شده است.

وی اظهار داشت: شهرداران ما از دانش و تجربه لازم برخوردار بوده و مصداق خدمت به مردم هستند و به نوعی فعل خواستن را صرف کردند.

سید شمس الدین حسینی قتالی گفت: بحمدلله شهرداران ما افرادی آگاه و مسلط به کار هستند و همراهی و تعامل بسیار خوبی بین شهرداری و اعضای شورا‌های اسلامی شهر و روستا وجود دارد.

فرماندار شهرستان بستک در پایان اعلام کرد: کاش در این همایش و در بین این شهرداران، دو سه شهردار زن هم داشتیم.

گفتنی است در خلال این مراسم از حاج منصور عباسی به عنوان خیر عمران شهری توسط معاون استاندار تجلیل به عمل آمد.همچنین از کتاب جناح در گستره تاریخ نوشته دکتر حسن نیا و مهندس جلالی رو نمایی شد.

قابل ذکر است همایش و نشست شهرداران استان هرمزگان با حضور کلیه شهرداران استان و مسئولین ارشد شهرستان بستک به میزبانی شهر جناح در سالن فاروق عباسی برگزار شد.

انتهای پیام / ش.ز