تامین و ارتقای سلامت افراد جامعه وظیفه همه مسوولان است

معاون فرماندار بستک با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به بحث سلامت و بهداشت و درمان دارد گفت: تامین و ارتقای سلامت افراد جامعه وظیفه همه مسوولان است. به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری بستک، محمد احمدی در جلسه شورای سلامت شهرستان با بیان اینکه […]

معاون فرماندار بستک با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به بحث سلامت و بهداشت و درمان دارد گفت: تامین و ارتقای سلامت افراد جامعه وظیفه همه مسوولان است.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری بستک، محمد احمدی در جلسه شورای سلامت شهرستان با بیان اینکه استفاده و در اختیار داشتن غذای سالم در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ های مختلف حق تمام مردم است  اظهار داشت: استفاده بی‌رویه از کودهای شیمیایی در کشاورزی منجر به بروز عوارض خطرناک و بیماری‌های گوناگون در آنها می‌شود از این ‌رو جایگزین کردن کود ارگانیک به‌ جای کود شیمیایی باید در اولویت برنامه‌های اجرایی کشاورزان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه توجه به مقوله امنیت غذایی به معنای پیشگیری از بسیاری از بیماری هاست افزود: تامین و ارتقای سلامت افراد جامعه وظیفه همه مسوولان است که در این خصوص جدیت دستگاه های اجرایی ذیربط و نهادهای نظارتی ضروری است.

معاون فرماندار بستک با تأکید بر اهمیت کاهش مصرف سموم در محصولات کشاورزی گفت: باید با برگزاری کلاس‌ ها و جلسات توجیهی، به ترویج فرهنگ عدم و یا کاهش استفاده از سموم کشاورزی بپردازیم.

احمدی با بیان اینکه یکی از توفیقات دولت تدبیر و امید تحول در نظام سلامت است افزود: مردم در حوزه درمان با هزینه های سنگین مواجه بودند که امروز این هزینه ها با اجرای طرح تحول نظام سلامت به حداقل رسیده است.

معاون فرماندار بستک در پایان بر نظارت، سرکشی و توجه جدی اعضای شورای سلامت شهرستان بر حوزه تولید و عرضه محصولات کشاورزی و غذایی تاکید کرد.