آمریکا به دنبال سلطه مجدد در ایران است / اختلاف بین ایران و آمریکا یک مسئله ریشه ای است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز ضمن تبریک به مناسبت ولادت امام محمد باقر (ع) و فرارسیدن ماه رجب گفت: دوره سه ماهه رجب، شعبان و رمضان باعث تقویت جنبه دینی و اصلاح امور اجتماعی سیاسی در جامعه می […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز ضمن تبریک به مناسبت ولادت امام محمد باقر (ع) و فرارسیدن ماه رجب گفت: دوره سه ماهه رجب، شعبان و رمضان باعث تقویت جنبه دینی و اصلاح امور اجتماعی سیاسی در جامعه می شود.

وی افزود: ماه رجب ماه بخصوصی است که جا دارد ما مسلمانان به آن اهمیت ویژه ای بدهیم.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی درخصوص ماه رجب اظهار داشت: انسان می تواند در این ماه انرژی های رفته را بازگرداند و وصل آن به ماه شعبان و سپس رمضان تاثیرات عمیق اجتماعی در جامعه را در بر دارد.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا گفت: آمریکا با وقوع انقلاب در ایران پایگاه و منفعت های خود را از دست داد ولی توطئه های خود را ادامه داده است.

وی افزود: اصل بنیان انقلاب اسلامی به این خاطر بود که دین بتواند حکومت کند و اسلام حاکمیت داشته باشد در حالیکه نظام آمریکا تفکر سکولاری دارد و دین و معنویت در آن جایگاهی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی تصریح کرد: در طول چندین سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هدف آمریکا و جیره خواران آن مسئله دین و اسلام است که آن را از ایران جدا کنند که البته این آرزو را به گور خواهند برد.

امام جمعه شهرستان بستک اختلاف بین ایران و آمریکا را یک مسئله ریشه ای دانست و افزود: آمریکایی ها همواره به دنبال سلطه در ایران بوده و از این طریق در کشورهای مظلوم و مسلمان چنگ اندازی میکنند و همواره به دنبال سلطه مجدد هستند.

وی همچنین با اشاره به مسئله برجام تاکید کرد: این اختلاف با مسئله برجام حل نخواهد شد زیرا آنها کشوری میخواهند که نتواند پای مقابله با آمریکا را داشته باشد در حالیکه ایران اسلامی در حال حاضر جز ابرقدرت های دنیاست و حرف های زیادی برای گفتن دارد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی ایران اسلامی را در ۴ زمینه نه گفتن به سیاست های اغواگرانه آمریکا ، سیاست ضد اسراییلی ، مدل حکومت مردم سالاری دینی و الگوی ولایت فقیه ، الگوی جهانیان دانست.

وی همچنین در پایان با اشاره به روز ملی فناوری هسته ای از مهندسین و دانشمندان هسته ای که به ندای رهبر خویش لبیک گفتند تشکر و قدردانی کرد.