کنترل زبان موجب سعادت انسان می گردد

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از جهانگیریه، سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: زبان وسیله و ابزار انجام بسیاری از گناهان و مشکلات است که انسان باید آن را کنترل نماید زیرا کنترل زبان موجب سعادت انسان می گردد. […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از جهانگیریه، سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: زبان وسیله و ابزار انجام بسیاری از گناهان و مشکلات است که انسان باید آن را کنترل نماید زیرا کنترل زبان موجب سعادت انسان می گردد.

وی بیان کرد: هر یک از اعضای بدن گوشه ای از نیازهای انسان را برطرف می کند ولی زبان بر آنها تسلط دارد و به عنوان مثال آنچه در دل و عقل است توسط زبان بیان می گردد و زبان می تواند باعث شادی و یا ناراحتی دل گردد.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک اظهار کرد: زبان آفات زیادی دارد که یکی از آنها غیبت است که خداوند در قرآن فرموده که غیبت همانند آن است که انسان مرده باشد و ما گوشت مردار خورده باشیم.

وی افزود: غیبت عوامل مختلفی دارد همچون: خصومت، جهل، بیکاری و خیلی موارد نیز ناخودآگاه است و غیبت یک بیماری است که باید معالجه گردد و راه معالجه آن نیز ابتدا این است که با چشم بصیرت به عیوب خود نگاه کنیم و زمینه و عوامل آن را بشناسیم و از آن ها فاصله بگیریم.

حسینی نژاد عنوان کرد: متاسفانه بعضا دیده می شود که یکی می خواهد با غیبت یکی، رضایت شخص دیگری را جلب کند و یا خود را بالا ببرد و آثار و پیامدهای غیبت برای جامعه خطرناک است و فراموشی خدا، قصاوت قلب و سیاهی دل را به دنبال دارد و سرنوشت هر انسانی به زبان او وابسته است همانگونه که بوسیله آن می تواند با ذکر و یاد خدا سعادتمند گردد می تواند بوسیله آن، آتش جهنم را برای خود فراهم کند.