اکنون در جامعه بی حجابی دیگر قباحت و زشتی ندارد

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از جهانگیریه، سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مهمترین چیزی که قرآن ما را به آن ملزم می سازد پرهیز و اجتناب از گناه است زیرا گناه موجب ذلت انسان و سقوط اخلاق […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از جهانگیریه، سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مهمترین چیزی که قرآن ما را به آن ملزم می سازد پرهیز و اجتناب از گناه است زیرا گناه موجب ذلت انسان و سقوط اخلاق در جامعه است و انجام بی پروا گناه و نافرمانی از دستورات خداوند باعث هلاکت اقوام در گذشته شده است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک عنوان کرد: خداوند انجام یا ترک بعضی افعال را حرام دانسته است که رعایت نکردن آنها، زیان رساندن به خود و جامعه است. عبادت خداوند برای خود انسان و جامعه اسلامی است و به نفع آنهاست و ترک آنها نیز باعث متضرر شدن انسان و جامعه می گردد زیرا خداوند نیازی به عبادات ما ندارد.

وی بیان کرد: انسانها موظف به اطاعت از فرامین و دستورات خداوند هستند و نافرمانی آنها موجب خشم و غضب خداوند می گردد و صبر خداوند زیاد است ولی اگر از حد خود تجاوز کند عذاب های خداوند به روش های گوناگون ظاهر می گردد و مسبب این عذاب نیز زیاده روی در گناه است و انسان در صورت فاصله گرفتن از خداوند منبع شر و بدی می گردد و تقوا و پرهیزگاری می تواند انسان را نجات دهد و باید با یاد و اطاعت از خداوند، به او نزدیکتر شویم تا از گناه فاصله بگیریم.

حسینی نژاد تاکید کرد: در جامعه انسان با حیا از انجام گناهان علنی پرهیز می کند و اگر انسانها در خفا و آشکار از گناه دوری کردند و خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانند آن ارزشمند است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در ادامه عنوان کرد: در جامعه بی حجابی دیگر قباحت و زشتی ندارد و خداوند را شکر، که حجاب هنوز قباحت و زشتی تلقی نمی گردد. با یاد خداوند می توان خود را نجات داد چرا نکنیم؟ چرا بخواهیم با گناه شاد باشیم؟ مگر فقط گناه لذت دارد بلکه اعمال خوب نیز به انسان آرامش و شادی واقعی و نه لحظه ای می دهد.

 

انتهای خبر/آ