مناطق آزاد، مادر تمام قاچاق هاست

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام جعفر کاظم زاده امام جمعه موقت شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت به مناسبت آغاز ایام صادقیه و شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: عدم آمادگی من و شما باعث می شود امام زمان (عج) پشت پرده غیب بماند. وی در ادامه […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام جعفر کاظم زاده امام جمعه موقت شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت به مناسبت آغاز ایام صادقیه و شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: عدم آمادگی من و شما باعث می شود امام زمان (عج) پشت پرده غیب بماند.

وی در ادامه با اشاره به مبحث قاچاق در کشور افزود: هفته اخیر معضلی دیگر از معضلات اقتصادی کشور که بزرگترین محموله قاچاق کالا در استان هرمزگان بود کشف و ضبط شد. ۲۱۷ کانتینر قاچاق نشان دهنده این است که قاچاق کالا در کشور بعضاً سازماندهی شده است.

حجت الاسلام کاظم زاده تصریح کرد: باند قاچاق نفوذ بسیار قوی دارد که نشان می دهد دست هایی پشت پرده است.

امام جمعه موقت شهرستان بستک با انتقاد تند از این مسئله افزود: چطور می شود که ۲۱ کارمند جز در گمرک یا بنادر آنقدر جسور باشند که از این محموله ۸۵ کانتینر متعلق به آنان باشد، اینها اگر پشتشان گرم نبود لطمه به اقتصاد مقاومتی نمی زدند و هیچوقت این کار را انجام نمی دادند.

وی بیان داشت: باید از این گندکاری های اقتصادی در گمرکات و بنادر کشور جلوگیری شود.

خطیب موقت جمعه شهرستان بستک همچنین به مسئله خروج کالای قاچاق از مغازه ها اشاره کرد و اظهار داشت: پیگیری همه جانبه قاچاق بسیار خوب است اما اینکه به مغازه ها بروید و شخص را بازداشت کنید خیلی هنر نکردید، اگر توان دارید در لب مرز و به محض ورود کالای قاچاق یقه طرف را بگیرید.

حجت الاسلام کاظم زاده، مادر تمام قاچاق ها را مناطق آزاد دانست و افزود: سالانه ۲۲ میلیارد دلار در ایران قاچاق می شود که ۲۰ میلیارد دلار آن متعلق به ۷ منطقه آزاد است.دولت طی لایحه ای می خواهد که این ۷ منطقه را به ۱۴ منطقه آزاد افزایش دهد، اول ببینید این ۷ تا چه گلی به سر کشور زدند بعد به فکر افزایش آن باشید.

امام جمعه موقت شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود عربستان را کشوری اسلامی بدون برائت خواند و افزود: این اعراب جاهلی آنقدر گستاخ شده اند که پیوند با اسراییل را علنی کرده اند.

وی افزود: حج را به روی ما بستند چون آنها حج بدون برائت می خواهند، این یعنی اسلام بدون “مرگ بر آمریکا” .

حجت الاسلام کاظم زاده همچنین حقوق بشر را یک لطیفه خنده دار سیاسی این روزهای غرب دانست و اظهار داشت: حقوق بشر آمریکایی همان حقوق بشر جنگلی بی بشر است که جنگ در لبنان، فلسطین، سوریه و … را شامل می شود اما ایران اسلامی بر مبنای اعتدال، هم نوع گرایی، کرامت و شرافت استوار است.