افتتاح اولین کارگاه بسته بندی تمام اتوماتیک علوفه ای ذرت و سورگوم استان هرمزگان در هرنگ

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان بستک ، شهرام کریم زادگان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک از افتتاح اولین کارگاه بسته بندی تمام اتوماتیک علوفه ای ذرت و سورگوم در استان هرمزگان در بستک خبر داد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک افزود ، این کارگاه علوفه برداشت […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان بستک ، شهرام کریم زادگان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک از افتتاح اولین کارگاه بسته بندی تمام اتوماتیک علوفه ای ذرت و سورگوم در استان هرمزگان در بستک خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک افزود ، این کارگاه علوفه برداشت شده با دستگاه چاپر را به صورت کاملا اتوماتیک و پرس در خلاء، در بسته بندی های ۳۰ تا ۳۵ کیلوگرمی بسته بندی می کند.

وی ادامه داد این کارگاه توسط بخش خصوصی و یکی از کشاورزان پیشرو شهرستان با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان احداث گردید که دارای ظرفیت بسته بندی ۳ تا ۳٫۵ تن علوفه در مساحت است که با توجه به جمعیت دامی شهرستان و نیاز به علوفه، احداث چنین کارگاه ای می تواند در پیشبرد اهداف شعار سال که اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل می باشد موثر واقع گردد.

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک اظهار کرد، از مزایای علوفه بسته بندی شده می توان به عدم افت در تناژ، ارزش غذایی و بهداشتی بودن و جلوگیری از کپک زدگی و همچنین حمل، نگهداری و انبارداری آسان آن اشاره کرد.

وی عنوان کرد،در سال جاری برای اولین بار با اجرای برنامه اصلاح الگوی کشت علوفه مقاوم به خشکی و کم آبی، ۲۰ هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان زیر کشت این نوع علوفه رفت که به میزان دو هزار تن علوفه تولید گردید که در سال های آینده برنامه اصلاح الگوی کشت علوفه به صورت گسترده تر اجرا خواهد شد و در سال جاری عمده علوفه ای ذرت و سورگوم در روستاهای کوهیج و کمشک کشت شد.

کریم زادگان در پایان یادآور شد: با راه اندازی این کارگاه، ۵ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند.

photo_2016-07-29_00-59-31