برخورد مقطعی با حقوق های نجومی موثر نیست/ فیش های کثیف نباید دستاویز سیاسی کاری شود

مبحث فیش های نجومی موضوعی سیاسی نیست و نباید به دولت ها نسبت داد اما عده ای با سیاسی کاری درصدد فرار رو به جلو هستند. به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از هرمز، احمد جباری نماینده سابق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز […]

مبحث فیش های نجومی موضوعی سیاسی نیست و نباید به دولت ها نسبت داد اما عده ای با سیاسی کاری درصدد فرار رو به جلو هستند.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از هرمز، احمد جباری نماینده سابق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به موضوع فیش های حقوقی و حقوق های کثیف گفت: بررسی چرایی و برخورد با فیش های نجومی باید در دستور کار قوای سه گانه قرار گیرد و با متخلفان برخورد قطعی شود.

وی با بیان اینکه برخورد مقطعی و محکومیت صرف با خاطیان موثر نیست، اظهار کرد: مبحث فیش های نجومی موضوعی سیاسی نیست و نباید به دولت ها نسبت داد اما عده ای با سیاسی کاری درصدد فرار رو به جلو هستند لذا افکار عمومی جامعه از قوه قضاییه انتظار برخورد قاطع با تخلفات را دارند.

جباری افزود: تنها اخراج ساده و بدون مجازات افراد که دریافت های غیر متعارف داشتند کافی نیست همچنین نباید گذاشت تا گذر زمان باعث کم رنگ کردن و لوث شدن  وجهه تخلف و تخطی از قانون در جامعه شود.

jabari

مشاور کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در مجلس هشتم مصوبه ای تحت عنوان معرفی شفافیت دارایی مدیران و روسا تصویب شد چنانچه اگر قانون به شکل صحیح در جامعه اجرا شود شاهد اختلاس های مالی و فیش های حقوقی نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه مشکل قانونی در کشور نه تنها در این موضوع بلکه در موضوعات مختلف مشکل حداقلی است، تاکید کرد: بیشتر مشکل کشور در زمینه اجرایی می باشد و ممکن است قانون درباره این مسئله به صراحت وجود داشته باشد اما اجرا نمی شود. حتی ممکن است قانون اجرا شود اما بر حسن اجرای آن نظارت نشده و پیگردی صورت نمی گیرد.

عضو سابق فراکسیون اهل سنت تاکید کرد: مردم از ابتدای انقلاب تاکنون برای حفظ و حراست از نظام حضور داشتند لذا وجود حقوق های کثیف حق مردم این سرزمین نیست.

جباری تصریح کرد: باید مدیریت، نظارت و بهره وری را بهبود بخشید و اعتمادسازی بین مردم را تقویت کنیم چنانچه اگر مردم می بینند با متخلفان برخورد جدی می شود نسبت به نظام و دولت دلگرمی پیدا می کنند.

وی خاطر نشان کرد: استان هرمزگان از ظرفیت های بالایی در زمینه صنایع برخوردار است و بزرگترین قطب اقتصاد در کشور محسوب می شود اما افرادی که صنعتی را ایجاد می کنند با ایجاد کلکسیونی از اقوام و خویشاوندان خود تنها زمینه بیکاری و شکاف طبقاتی را موجب شده اند که می طلبد اقدامات موثر و سازنده ای در این خصوص صورت گیرد.