طبیعت ناشناخته دَروِش در هرنگ / قدمت ۵۰۰ ساله از دوران گَبرها

طبیعت منطقه « دَروِش » در روستای هرنگ از توابع شهرستان بستک ، یکی از طبیعت های زیبای این شهرستان است. به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، در ۵ کیلومتری روستای هرنگ از توابع شهرستان بستک محلی بنام « دَروِش » وجود دارد که از قدیم الایام پایگاهی تفریحی برای مردم به حساب می آید. […]

طبیعت منطقه « دَروِش » در روستای هرنگ از توابع شهرستان بستک ، یکی از طبیعت های زیبای این شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، در ۵ کیلومتری روستای هرنگ از توابع شهرستان بستک محلی بنام « دَروِش » وجود دارد که از قدیم الایام پایگاهی تفریحی برای مردم به حساب می آید.

طبیعت « دَروِش » طبیعتی بکر و دست نخورده است که دارای آسیاب بوده و آب از محل چشمه طبیعی در آن بوده است.ولی پس از گذشت سالیان دراز این آسیاب به ندرت فرسوده و دیواره آن دچار آسیب های جدی می شود که به همت جوانان و شورای اسلامی هرنگ مورد بازسازی قرار می گیرد و یک حوض نیز در کنار آن ساخته می شود.

طبق گفته ریش سفیدان و تحقیقات بعمل آمده از مردم روستا ، این مکان بیش از ۵۰۰ سال قدمت دارد و اصل وجودیت این مکان متعلق به دوران گَبر است.

گفته می شود که در سال های دور در این محل کشاورزی می کردند و خرما از محصولات آنان بوده است.همچنین این مکان دارای چشمه طبیعی از دل کوه است که به سمت پایین سرازیر می شود.

طبیعت سرسبز ، جاری بودن چشمه آب طبیعی و در عین حال خشکی زمین در برخی مناطق نمایی بسیار زیبا به این مکان بخشیده است.

darvesh 1

darvesh  7

darvesh 2

darvesh 3

darvesh 4

darvesh 5

darvesh 9

darvesh 8

darvesh 6

darvesh 10

darvesh 11

darvesh 12

darvesh 14

darvesh 13

darvesh 15

darvesh 16