شهردار جناح خبر داد:

‎عکس هوایی شهرجناح با پیشرفته ترین پهپادهای دنیا برداشت شد

‎به گزارش بستک نیوز ، محمد جلالی شهردارجناح با اعلام این خبر افزود تهیه عکس هوایی و نقشه پایه شهرجناح با پیشرفته ترین دستگاه موجود در ایران و دردنیا برداشت شد.

به گزارش بستک نیوز ، محمد جلالی شهردارجناح با اعلام این خبر افزود تهیه عکس هوایی و نقشه پایه شهرجناح با پیشرفته ترین دستگاه موجود در ایران و دردنیا برداشت شد.

پهپادمدل Sensefly و از نوع eBee RTK/PPK به مساحت ۱۲۰۰ هکتارازشهرجناح را در مدت زمان ۴ساعت با دقت ۴ سانتیمتر خطا برداشت نموده است.که در قیاس با برداشت زمینی حداقل ۶ ماه زمان نیاز داشت. محصول کارعلاوه بر نقشه های سنتی خطی مانند توپوگرافی و عوارض های موجود درسطح شهر،محصول جدید ارتوموزاییک مدل رقومی زمین که DSM و DTM را نیز شامل می شود که نیاز به تفسیر در آن بسیار اندک بوده و خود عکس گویای اطلاعات موردنیاز بوده که برای افراد غیر متخصص نیز قابل بررسی و تفسیر می باشد.

عکس هوایی شهر جناح در مقیاس یک پانصدم تهیه شده است .عکس های هوایی تهیه شده پاسخگوی نیازهای فنی،عمرانی،محیط زیستی شهر بوده و کاملا اجرایی است.عکس های تهیه شده سندی زیربنایی فنی و حقوقی برای شهر خواهد بود.

شهردار جناح افزود عکس تهیه شده برای شهرجناح و توسط این شهرداری با بالاترین مقیاس و جدیدترین روش های موجود در دنیا انجام شده است.درحال حاضر در استان هرمزگان اولین شهر و در کشور ششمین شهر هستیم که به این متد و روش و با بالاترین استانداردهای کشور و دنیا عکس هوایی تهیه نموده ایم.

مهندس جلالی با تقدیر و تشکر از جناب آقای دکتر گورانی مدیرشهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد به زودی طرح تفصیلی شهر نیز بر اساس عکس هوایی جدید به روزرسانی شده و جهت تصویب نهایی به کمیسیون ماده ۵ ارجاع خواهد شد.

انتهای پیام/آ