یادداشت / به قلم آرمان اسدپور

جای خالی پیشانی فرهنگ هرمزگان در شب فرهنگی هرمزگان

شب گذشته گردهمایی در برج میلاد تهران با نام شب فرهنگی هرمزگان با حضور هنرمندان مطرح هرمزگانی برای معرفی آداب ، رسوم ، هنرهای سنتی و بومی ، جاذبه های تاریخی و فرهنگ استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، شب گذشته گردهمایی در برج میلاد تهران با نام شب فرهنگی هرمزگان با حضور هنرمندان مطرح هرمزگانی برای معرفی آداب ، رسوم ، هنرهای سنتی و بومی ، جاذبه های تاریخی و فرهنگ استان برگزار شد.

در این مراسم که به همت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان برگزار شده بود هنرمندانی از بندرعباس ، بندرلنگه ، میناب و بندر کنگ حضور داشتند که جای نام غنی «بستک» به شدت احساس می شد.

همواره در بین جامعه فرهنگ و هنر هرمزگان، بستک را با نام پیشانی فرهنگی استان می شناسند که دلیل آن وجود فرهنگ غنی ، پیشینه ای بی نظیر و بی همتا ، تاریخی سراسر غرور و وجود هنرمندانی با سبک و سیاق خاص می باشد.

در شبی که نام هرمزگان در پایتخت طنین انداز شده بود و همه هرمزگانی ها گرد هم جمع شده بودند و حتی نماینده جوان غرب هرمزگان از دیار بستک نیز تا پاسی از شب در بین هنردوستان حضور داشت جای خالی هنر ناب بستکی به شدت احساس می شد.

شاید مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان فراموش کرده که از سر بی تدبیری وی و رییس اداراه میراث‌ فرهنگی بستک است که اکثر بناهای تاریخی شهرستان در حال نابودی است.مثل اینکه قصد دارند هنر ناب این شهرستان فرهنگی نیز نادیده گرفته شود وگرنه دعوت از هنرمندان مطرح بستکی، کاری سخت یا نشدنی نبود.

حتی از نماینده غرب هرمزگان که خود بستکی هستند انتظار نمیرفت که هنرمندانی از این شهرستان را در بین خودشان نبیند.آقای شریفی، شاید شما هم فراموش کرده اید در شب هایی که تنور انتخابات داغ بود همین هنرمندان بودند که شور و شعف بین طرفداران شما ایجاد کرده بودند.کاش شما به عدم حضور هنرمندان بستکی اعتراض میکردید و بصورت علنی اعتراض خود را به گوش مدیرکل میراث فرهنگی می رساندید.

تمام بی توجهی و بی تفاوتی که در حق میراث اصیل و هنر غنی شهرستان بستک می شود به لطف مسئولین دلسوزی است که جایگاه فرهنگ و هنر در جامعه را به درستی درک نکرده اند.

امیدواریم روزی برسد که فرهنگ غنی شهرستان بستک در همایش های کشوری نادیده گرفته نشود و حس همدلی در تمامی شهرستان های هرمزگان، یکسان باشد.

انتهای پیام / آ