ناصر شریفی؛

چرا کمیسیون شوراها طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس را تهیه کرد؟/ تعداد نمایندگان استان هرمزگان در مجلس از ۵ به ۷ می‌رسد

به گزارش بستک نیوز،ناصر شریفی در خصوص طرح افزایش ۴۰ نماینده به تعداد فعلی نمایندگان مجلس کفت: از آنجایی که افزایش تعداد نمایندگان در قانون اساسی آمده باید این موضوع ارجایی شود ولی اکنون قانون در این زمینه معطل مانده است.وی افزود طبق این قانون باید یک نماینده به حوزه مرکز هرمزگان و یک نماینده به شرق هرمزگان اختصاص یابد.

به گزارش بستک نیوز ، ناصر شریفی در خصوص طرح افزایش ۴۰ نماینده به تعداد فعلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: از آنجایی که افزایش تعداد نمایندگان در قانون اساسی آمده باید این موضوع ارجایی شود ولی اکنون قانون در این زمینه معطل مانده است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به دلیل عدم افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ۲۰ سال گذشته، مطابق قانون اکنونباید ۴۰ نماینده به تعداد ۲۹۰ نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی اضافه شود.

وی افزود: در خصوص طرح افزایش تعداد نمایندگان کارشناسی‌های لازم، بررسی های مقتضی و جداول مربوطه تهیه شده است و همه زمینه‌ها برای اجرای این طرح فراهم است، همچنین استان‌هایی که ملاحظات خاصی داشتند نیز مورد توجه قرار گرفته شده است.

شریفی ادامه داد: از عدم اجرای این قانون تعجب می‌کنم، در دوره‌های قبلی  دولت‌ها قرار بود که در زمینه افزایش تعداد نمایندگان لایحه بدهند ولی به دلیل تاخیر دولت، مجلس دست به کار شد و در این زمینه طرحی را تهیه کرده است که دولت باید طرح افزایش۴۰ نماینده به مجلس شورای اسلامی را اجرا کند.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر دولت بارمالی افزایش تعداد نمایندگان را می‌پذیرد، این طرح در کمیسیون شوراها آماده است و پس از تصویب در صحن، قابلیت اجرایی دارد. مطابق این طرح ۲ نماینده به تعداد ۵ نماینده فعلی استان هرمزگان افزوده می‌شود که این نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه شرق و مرکز استان هرمزگان اضافه می‌شوند./