رئیس هیات مدیره شرکت توسعه گردشگری ایران:

شرکت توسعه گردشگری در هرمزگان احیاء می ‌شود

احمد جباری گفت: این شرکت پکیج‌ های گردشگری در بخش‌های سرمایه گذاری همچون مجتمع‌ های بین راهی ، حوزه‌ها و باغ‌ های گردشگری ارائه می ‌نماید و از سرمایه ‌گذاران در حوزه ‌ها و بخش‌ های گردشگری حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، احمد جباری رئیس هیات مدیره شرکت توسعه گردشگری ایران در گفت و گو با خبرنگار فارس در بستک درخصوص برنامه و اهداف این شرکت سخن گفت.

درخصوص شرکت توسعه گردشگری ایران توضیح مختصری بفرمایید.

شرکت توسعه گردشگری ایران بازوی اجرایی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور است؛ بنده به عنوان رئیس هیات مدیره این شرکت هستم، در استان هرمزگان در گذشته‌ها شرکت توسعه گردشگری ایران نمایندگی داشته است اما مدت زمان زیادی است که نمایندگی وجود ندارد و قرار است نمایندگی آن را در استان احیاء نماییم.

کار و فعالیت شرکت بیشتر سرمایه گذاری است اما مدیریت هتل‌های لاله سراسر کشور نیز بر عهده دارد و بیشتر در بخش‌های مهم گردشگری و هتل‌ها فعالیت دارد؛ شرکت توسعه گردشگری ایران پکیج‌های گردشگری در بخش‌های سرمایه گذاری همچون مجتمع‌های بین راهی، حوزه‌های گردشگری، باغ‌های گردشگری ارائه می‌نماید و از سرمایه‌گذاران در حوزه‌ها و بخش‌های گردشگری حمایت می‌کند؛ همچنین طرح‌ها و پیشنهادات لازم در خصوص برنامه‌های گردشگری برای سراسر کشور ارائه می‌نماییم.

شرکت توسعه گردشگری ایران چه برنامه‌هایی در استان هرمزگان دارد؟

این شرکت با بسیاری از سرمایه گذاران در بخش سرمایه گذاری هتل‌ها و طرح‌های گردشگری توافقات مهمی انجام داده است که می‌توان برای نمونه در استان هرمزگان و جزیره زیبای قشم اشاره کرد که توافقی با سرمایه گذاران انجام گرفته و عن قریب ساخت و شروع به کار هتل آپارتمان با مشارکت بخش خصوصی انجام خواهد شد؛ همچنین برای کیش و بندرعباس نیز برنامه‌های ویژه‌ای از سوی شرکت در دست اجراست که با گذراندن مصوبات لازم در هیات مدیره محقق خواهد شد؛ بنا بر احیای شرکت توسعه گردشگری در استان هرمزگان داریم.

در حالی که کشورهای همسایه عربی خلیج‌فارس از معماری سنتی بستکی در قالب بزرگترین مجموعه گردشگری و فرهنگی در آن به روی گردشگران دنیا باز است چرا در شهرستان‌های ما که اصل معماری از آن برگرفته شده است چنین همتی در راستای حفظ و احیای و مرمت چنین بناهایی شکل نگرفته است؟ ارتباط شرکت توسعه گردشگری ایران  با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور چگونه است ؟

در جهت حمایت از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، توافقاتی بین این شرکت و سازمان میراث فرهنگی در سطح ملی وجود دارد که در واقع شرکت توسعه گردشگری ایران بازوی اجرایی سازمان میراث فرهنگی کشور محسوب می‌شود.

اهداف کلی شرکت توسعه گردشگری ایران چیست؟

از آنجایی که هم تاکیدات مقام معظم رهبری و هم دولت محترم مبنی بر توجه به بخش گردشگری و نیز صنعت گردشگری است، این شرکت در این راستا نظر به منویات رهبر معظم انقلاب و دولت محترم و نیز نیاز جامعه امروز ما به سمت و سوی توسعه و رونق گردشگری در کل کشور و فضای سالم گردشگری می‌باشد.

در راستای حمایت از کسانی که در حوزه گردشگری تقاضای سرمایه گذاری در این بخش دارند حمایت‌های لازم از این عزیزان انجام خواهد شد و در این زمینه دولت و شرکت نیز امتیازهای خاص و ویژه‌ای را برای سرمایه گذاران در نظر خواهد داشت.

پتانسیل مناطق غربی هرمزگان در خصوص سرمایه گذاری در بخش گردشگری و میراث فرهنگی را چگونه می‌بینید؟

در مناطق غرب هرمزگان ظرفیت‌ها و استعدادهای گردشگری فراوانی وجود دارد، آثاری که از دیر هنگام به عنوان پیشانی فرهنگی از گذشتگان ماست که بعضا تاریخ آن به خیلی قبل از اسلام برمی‌گردد؛ امروز این اماکن و آثار می‌تواند نقش موثری در شناساندن فرهنگ و تمدن پیشین ما داشته باشد، در حالی که کشورهای همسایه عربی خلیج‌فارس از معماری سنتی بستکی در قالب بزرگترین مجموعه گردشگری و فرهنگی در آن به روی گردشگران دنیا باز است، چرا در شهرستان‌های ما که اصل معماری از آن برگرفته شده است چنین همتی در راستای حفظ و احیای و مرمت چنین بناهایی شکل نگرفته است تا این اماکن محل دید و بازدید بسیاری از گردشگران مختلف دنیا باشد یا اثرهایی از این قبیل دست قرار بگیرند./خبرگزاری فارس

انتهای پیام / ش.ز