نظارت مستمر کارشناسان سلامت محیط ویژه نوروز و ماه رمضان در شهرستان بستک

معاون بهداشتی شبکه بهداشت، درمان و آموزش شهرستان بستک گفت: : از ۱۴ اسفند تاکنون، ۲ هزار و ۳۰۸ بازرسی توسط کارشناسان سلامت محیط شهرستان بستک صورت‌گرفته است.

به گزارش بستک نیوز، فرزانه بنی هاشمی معاون بهداشتی شبکه بهداشت، درمان و آموزش شهرستان بستک با اشاره به تشدید نظارت بر مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی هم‌زمان با ماه رمضان و نوروز اعلام کرد: از ۱۴ اسفند تاکنون، ۲ هزار و ۳۰۸ بازرسی توسط کارشناسان سلامت محیط شهرستان بستک صورت‌گرفته و در این بازدیدها ۲۲۳ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته معدوم شده است.

وی افزود: از دیگر خدمات واحد سلامت محیط در ایام نوروز و ماه رمضان، تعداد ۲۲۳۸ مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی، ۱۵ مورد نمونه برداری مواد غذایی و ارسال به آزمایشگاه، ۱۷۹۳ مورد سنجش مواد غذایی با وسایل پرتابل، ۸ مورد نمونه برداری از آب آشامیدنی، ۱۹۶ مورد اخطاریه بهداشتی، ۶ مورد معرفی به مراجع قضایی و یک مورد پلمپ واحد صنفی بوده است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت، درمان و آموزش شهرستان بستک خاطرنشان کرد: با آغاز نوروز و ماه رمضان پایش‌ها در قنادی‌های محلی، مراکز طبخ و توزیع زولبیا و بامیه و شیرینی‌های محلی و کنترل شبانه رستوران‌ها و مراکز تفریحی که پس از مراسم افطار فعال است نیز اجرا می‌شود و با آغاز سال نو کنترل بیشتری در سالن‌های آرایشی زنانه و مردانه خواهد بود.

فرزانه بنی هاشمی با بیان اینکه طرح سلامت نوروزی امسال به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان از ۱۴ اسفندماه تا ۲۵ فروردین اجرایی می‌شود و طول این طرح بیش از یک ماه خواهد بود از شهروندان و مسافران خواست در صورت داشتن هرگونه شکایت بهداشتی و یا مشاهده‌عدم رعایت بهداشت فردی توسط کارکنان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی با تلفن ۱۹۰ تماس بگیرند تا در اسرع وقت به شکایات آن‌ها رسیدگی شود.

انتهای پیام/