اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ قرآن در بستک با سخنرانی شیخ پردل + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات حفظ قرآن کریم با حضور هاشمی تختی رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان، فرماندار، شیخ محمد صالح پردل، ائمه جمعه و جماعت و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع بستک برگزار شد. در ابتدای مراسم، رئیس مجتمع دینی شهرستان بستک به ارائه گزارشی در مورد […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات حفظ قرآن کریم با حضور هاشمی تختی رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان، فرماندار، شیخ محمد صالح پردل، ائمه جمعه و جماعت و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع بستک برگزار شد.

در ابتدای مراسم، رئیس مجتمع دینی شهرستان بستک به ارائه گزارشی در مورد پذیرفته شدگان مسابقه و نحوه آزمون پرداخت.

وی افزود: در نهایت به پنج نفر اول هر مقطع جوایزی تقدیم و همچنین لوح سپاس و هدیه ای به تمامی شرکت کنندگان اهدا میگردد.

در ادامه هاشمی تختی رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان که یکی از مهمان های ویژه این مراسم بود گفت: قرآن میثاق نامه ، دستور و منشور وحدت ملی ما می باشد و مهم ترین وجه مشترک شیعه و سنی است و اگر تمسک به قرآن بجوییم تمام اختلافات قابل حل است.

وی افزود: خوشحالیم که جامعه ما حول محور قرآن میچرخد و خدا را شاکرم که در زمان تصدی استانداری، اولین استانداری بودم که مشاور قرآنی داشته ام.

هاشمی تختی گفت: دشمن به دنبال اختلاف افکنی بین مردم است و همچنان که می بینید در عراق و سوریه چه برادرکشی به راه افتاده است.ما خدا را شاکریم که در ایران اسلامی وحدت لازم و کافی حاکم است و علمای شیعه و سنی همه و همه در کنار هم برای وحدت ملی تلاش می کنند که جا دارد دست تمام افرادی که در جهت انسجام ملی و وحدت اسلامی تلاش میکنند را ببوسیم.

در ادامه مراسم فرماندار شهرستان بستک ضمن خرسندی از حضور در بین اهالی قرآن گفت: در کشور اسلامی ایران مبنای اتحاد و وحدت بین تمام اقشار و گروهها قرآن کریم می باشد.

وی افزود: هر وقت توانستیم زندگی خودمان را براساس قران بنا کنیم آن وقت عاقبت به خیر شده ایم.

میرمرسل ایزدی پور از تمامی علما و بزرگان برای برگزاری این مراسمات و مسابقات قرآنی تشکر و قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد که در آینده بیشتر شاهد برگزاری چنین جلسات قرآنی در سطح شهرستان بستک باشیم.

پس از آن شیخ محمد صالح پردل که سخنران ویژه این مراسم بود به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدا مردم شهرستان بستک را تربیت شده اسلام معرفی کرد و گفت: از شهرستانی که دستورات قرآن و سنت را در جامعه خود پیاده می کند غیر از این انتظار نمی رود.

شیخ محمد صالح پردل به معجزه تاثیرپذیری صوت قرآن اشاره داشت و افزود: در زمان پیامبر اسلام (ص) افرادی بودند که با شنیدن صوت اعجاز انگیز پیامبر به اسلام روی آوردند و این جز معجزه قرآن چیز دیگری نیست.

سخنران ویژه این مراسم به استفاده سران مسیحی از تاثیر پذیری صوت قرآن برای تبلیغ کتاب انجیل اشاره کرد و گفت: تاثیرات صوت قرآن به قدری بالاست که سران مسیحی برای ترویج دین خود و کتاب باطل شده انجیل از صوت و نوای قرآنی برای خواندن کتاب خودشان استفاده میکنند.

شیخ محمد صالح پردل در ادامه به چند داستان از زمان صدر اسلام اشاره کرد و در پایان از تمامی بانیان این گردهمایی قرآنی تشکر کرد.

در خلال مراسم و قبل از سخنرانی شیخ محمد صالح پردل به نفرات برتر یازدهمین دوره مسابقات حفظ قرآن کریم در سه قسمت حفظ ده جزء ، حفظ پانزده جزء و حفظ کامل جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

لازم به ذکر است در پایان از دو نفر از روشن دلان که موفق به حفظ کل قرآن کریم شدند تقدیر ویژه بعمل آمد.

گزارش تصویری این مراسم را در زیر مشاهده می کنید. عکاس : شهاب زمانی

pordel 8

pordel 10

pordel 1

pordel 11

pordel 13

pordel 5

pordel 4

pordel 2

pordel 14

pordel 15

pordel 6

pordel 7