ناصر شریفی خبر داد:

پیگیری نمایندگان برای اصلاح آزمون استخدامی وزارت نفت/ شائبه فرمالیته بودن آزمون مطرح است

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس، از پیگیری نمایندگان برای اصلاح آزمون استخدامی وزارت نفت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، ناصر شریفی نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعتراضات گسترده به آزمون استخدامی وزارت نفت گفت: نمایندگان به صورت کتبی گله مندی بیشتر جوانان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط را به وزیر نفت اعلام کنند، چرا که اطلاعیه آزمون استخدامی نوعی تبعیض و بی عدالتی بوده و خلاف قانون اساسی و ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه است.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حتی جوانان مناطق نفت خیز و گازخیز در این آزمون استخدامی دیده نشده اند، افزود: معدل ۱۹ در آزمون استخدامی می تواند یک امتیاز تلقی شود، اما نمی تواند آیتمی برای منع حضور در آزمون تلقی شود و این مولفه ها تبعیض، بی عدالتی و ظلم به جوانان این مرز و بوم است که با هزاران امید تحصیل کرده اند.

وی ادامه داد: وزارت نفت باید حداقل این امکان را فراهم می کرد که همه جوانان در آزمون شرکت کنند و پس از آن براساس نمرات آزمون گزینش می کرد.

شریفی با بیان آنکه اکنون این شائبه پیش آمده که این آزمون فرمالیته بوده و از قبل قبول شدگان مشخص شده اند، یادآور شد: بخش کثیری از جوانانی که می توانند در این آزمون شرکت کنند با طراحی این نوع آزمون امکان شرکت را ندارند.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کمیسیون انرژی در حال حاضر پیگیر این موضوع است و به وزارت نفت تذکر داده شده که باید این آزمون را اصلاح کند و نمایندگان پیگیر هستند تا اقدامات برای اصلاحات انجام شود.

انتهای پیام / ش.ز