انتخابات بندر لنگه،بستک و پارسیان و اعلام مطالبی در خصوص ابطال آن

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از ایرنا، کانال خبری’ باغ اندیشه’ امروز در مطلبی با عنوان بندر لنگه؛ خرید و فروش رای و دیگر هیچ ، نوشت: ” نتیجه انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ‘بندر لنگه، بستک و پارسیان’، با بررسی گزارشهای میدانی در جلسه ۲۹ اردیبهشت شورای […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز و به نقل از ایرنا، کانال خبری’ باغ اندیشه’ امروز در مطلبی با عنوان بندر لنگه؛ خرید و فروش رای و دیگر هیچ ، نوشت:
” نتیجه انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ‘بندر لنگه، بستک و پارسیان’، با بررسی گزارشهای میدانی در جلسه ۲۹ اردیبهشت شورای نگهبان نهایتا مورد تایید واقع نشد و انتخابات این حوزه باطل اعلام گردید.
تاکنون و البته منهای دو حوزه انتخابیه تبریز و اهر، که نتایج انتخابات آن هنوز در دست بررسی است، انتخابات تنها در همین «یک حوزه» به طور «کامل باطل» شده است. در اصفهان تنها آرای یک منتخب از میان پنج منتخب باطل اعلام شد و در حوزه انتخابیه کهنوج نیز با وجود ابطال آرای دو حوزه فرعی، نتیجه انتخابات تغییری نداشت.
بنابراین، اقدام قاطع شورای نگهبان در «ابطال انتخابات حوزه انتخابیه بندر لنگه» به طور کامل، نشان دهنده حجم وسیع تخلف انتخاباتی در بندر لنگه است. تحقیقات میدانی در این حوزه انتخابیه نشان می دهد حجم ‘خرید و فروش آرا’ در بندرلنگه، بستک و پارسیان، آن قدر وسیع بوده که قطعا در نتیجه انتخابات موثر بوده و فی الواقع منتخب این حوزه نه از میان آرای سالم مردم که از میان «پولهای بادآورده» توانسته خود را در عرصه رقابت‌ها جلو بیاندازد.
نکته مهمتر در خرید و فروش آرای این حوزه، غیر از حجم وسیع و موثر آن، «منشا این پولها» است که هزینه هنگفت داوطلب را تامین کرده است. گزارشهای میدانی تایید می کند که این هزینه هنگفت منشا خارجی داشته و «مرتجعان عرب منطقه ای» در خدمت تأمین هزینه انتخاباتی فرد بوده اند.
توقع معقول و منطقی از نهادهای مسئول مخصوصا دستگاه قضایی این است که با ‘عوامل’ آلوده ساز فضای انتخابات قاطعانه برخورد کند تا در مقاطع بعدی انتخابات، شاهد ‘بازدارندگی’ بیشتر در مقابل اقدامات مشابه باشیم.”
در مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در دهم اردیبهشت در شهرستانهای بندرلنگه، بستک و پارسیان هرمزگان برگزار شد، خالد زمزم نژاد با ۶۰ هزار و ۷۵۹ رأی از مجموع ۹۹ هزار و ۵۳۶ رأی صحیح مأخوذه منتخب این حوزه اعلام شد.
سیامک ره پیک سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد، با بررسی گزارش های دریافتی به دلیل مخدوش بودن روند برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه بندر لنگه، بستک و پارسیان و اثبات تخلفات انجام شده صحت انتخابات در این حوزه تایید نشد و انتخابات حوزه انتخابیه بستک و بندر لنگه به میان دوره ای خواهد رفت.
جاسم جادری استاندار هرمزگان نیز در واکنش به تأیید نشدن انتخابات غرب این استان گفت: روند برگزاری و سلامت انتخابات این حوزه را هیأت نظارت استان تأیید کرده است و حتی یک رأی هم جا به جا نشده و انتخابات در حوزه غرب استان در صحت و سلامت کامل برگزار شد .
وی افزود: اعتراض یکی از کاندیداها نیز مورد رسیدگی قرار گرفت و در صندوق های مورد نظر، بازشماری آرا صورت گرفت و حتی یک رأی نیز جا به جا نشده بود و منتظر اعلام رسمی از سوی وزارت کشور هستیم تا پاسخ لازم را مستند به شبهات مطرح شده ارائه نماییم.
خالد زمزم نژاد نیز بعد از تایید نشدن صحت انتخابات، با انتشار بیانیه ای با اظهار اینکه برای احقاق حق مردم و صیانت از آرای آنان چشم امید به حمایت قانون دوخته است، تأکید کرد: هر نوع اعتراض و انتقادی باید از مجرای قانونی دنبال شود و هر حرکتی خارج از این چارچوب، با هر توجیهی مورد تأیید نیست.
شهرستان بندرلنگه در ۲۴۰ کیلومتری، بستک در ۲۱۰ کیلومتری و پارسیان در ۵۰۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.