اولین پیوند پوست به روش جدید در بیمارستان فارابی بستک انجام شد

 به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز  دکتر کهن ، رئیس بیمارستان فارابی بستک  از اولین پیوند پوست به روشی نوین در این بیمارستان خبر داد. وی گفت دکتر بابک حسینی جراح عمومی بیمارستان فارابی بستک ، از بدو ورودشان به این بیمارستان با فعالیت های خود در پی تغییرات اساسی در این بخش می باشد. […]

 به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز  دکتر کهن ، رئیس بیمارستان فارابی بستک  از اولین پیوند پوست به روشی نوین در این بیمارستان خبر داد. وی گفت دکتر بابک حسینی جراح عمومی بیمارستان فارابی بستک ، از بدو ورودشان به این بیمارستان با فعالیت های خود در پی تغییرات اساسی در این بخش می باشد. وی تصریح کرد در تلاش هستیم در راستای ارائه خدمات درمانی به بیماران با یاری خداوند و کمک پزشکان ، پرستاران و تمامی همکاران ،شاخص های کمی و کیفی درمانی را ارتقا دهیم.

دکتر بابک حسینی جراح عمومی بیمارستان فارابی بستک در خصوص عمل پیوند پوست به روش جدید که برای اولین بار در بیمارستان فارابی بستک انجام شد به خبرنگار بستک نیوز گفت ، سالهاست که درمان سوختگی، یک درمان نگهدارنده بوده است تا سوختگی سطحی، به صورت خودبخودی در عرض ۳ هفته بهبود یابد و در سوختگی با ضخامت کامل، گرافت پوستی در ۳ تا ۶ هفته بعد از آسیب انجام شود.

دکتر حسینی در خصوص مزیت های این نوع پیوند گفت ، در این نوع عمل ، سوختگی با ضخامت کامل به صورت بی خطر و در مراحل اولیه حذف می شود و گرافت پوستی انجام خواهد شد ، که منجر به کاهش مدت اقامت بیمار در بیمارستان، کم شدن هزینه ها و تعداد دبریدمانهای دردناک شده ، بدشکل نشدن محل سوختگی ،  بهبودی کامل بیمار در یک هفته و همچنین باعث کم شدن عوارض مربوط به عفونت زخم سوختگی می شود.

گفتنی است این نوع پیوند پوست فقط در بیمارستان سوختگی شیراز انجام می شود و هم اکنون در بیمارستان بستک نیز با همان کیفیت در حال انجام می باشد.

انتهای پیام/آ