هرمزگان با پیشرفت ۷۲/۶ درصدی پیشتاز تولید شغل در سامانه رصد اشتغال کشور شد / کسب رتبه اول جذب سرمایه، ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در کشور مهمترین کارنامه کاری دوستی در هرمزگان

در آخرین خروجی سامانه رصد اشتغال، استان هرمزگان با ثبت ۲۱٫۱۰۴ شغل، نسبت به ۲۹٫۰۶۹ شغل تعهد شده با پیشرفت ۷۲/۶ درصدی صدرنشین کشور در حوزه اشتغال است.

به گزارش بستک نیوز، دولت سیزدهم با تاکید بر ایجاد فرصت‌های شغلی «زیست بوم ملی اشتغال» را رونمایی کرد و بر اساس آن وظایف خدمات در ارائه خدمات مشخص شد در همین راستا، تسهیل در صدور مجوزها و حمایت از طرح‌ها با پرداخت تسهیلات رقم خورد.

سامانه ملی رصد اشتغال نیز با هدف کسب اطلاعات دقیق از ورودی و خروجی‌های بازار کار و میزان اشتغال ایجادی راه اندازی شده و از طریق آن، عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه اشتغال و شناسایی آمار بیکاران و شاغلان و فرصت‌های شغلی موجود مشخص می‌شود.

مهدی دوستی، استاندار جوان هرمزگان از بدو ورود به استان هرمزگان با تاکید بر جذب سرمایه‌گذاری، تشویق سرمایه گذاران به اجرای طرح‌های اشتغال‌زا و حمایت از افزایش تولید ناخالص به خصوص در صنایع هرمزگان، همه دستگاههای اجرایی را به منظور ایجاد اشتغال پایدار در هرمزگان به خط کرد و با برپایی جلسات منظم و رصد عملیاتی موانع و مشکلات گذشته در کمتر از دوسال توانست به موفقیت‌های بزرگی همچون رتبه اول جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال در کشور را به دست آورد.

همچنین مطابق آمار اقتصادی منتشر شده، استان هرمزگان توانسته است در رشد اقتصادی رتبه اول کشور را از نظر دستیابی به اهداف برنامه با تحقق ۸۸ درصدی کسب کند. این درحالی است که متوسط کشور در این حوزه ۴۱ درصد بوده که هرمزگان توانسته بیش از ۲ برابر متوسط کشوری عملکرد داشته باشد، همچنین اختلاف حدود ۱۸ درصدی با استان دوم نشان دهنده فعالیت خوب استان در این حوزه بوده است.

انتهای پیام/