معاون صنایع دستی هرمزگان/

مراکز آموزش، تولید و اشتغال صنایع دستی در بستک ساماندهی می‌شوند

معاون صنایع دستی هرمزگان گفت: به منظور سامان‌دهی مراکز آموزش، تولید و اشتغال صنایع‌دستی در شهرستان بستک، کارشناسان اداره کل از نزدیک این مراکز را بررسی و مورد ارزیابی قرار دادند.

به گزارش بستک نیوز، ساناز رمجی با اشاره به اینکه ۲۱ مرکز آموزش، تولید و اشتغال صنایع‌دستی در شهرستان بستک شناسایی شده، افزود: بعد از بررسی نهایی، برای ادامه فعالیت این مراکز تصمیم گیری خواهد شد.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان تأکید کرد: سامان‌دهی مراکز آموزش، تولید و اشتغال صنایع‌دستی سراسر استان در دستور کار این معاونت قرار دارد و به دلیل اینکه شهرستان بستک دارای بیشترین تعداد مراکز بوده، بررسی و سامان‌دهی از این شهرستان آغاز شده است.

شهرستان بستک دارای بیش از ۵هزار هنرمند و صنعتگر صنایع‌دستی است که بیشتر در رشته‌های گلابتون دوزی، خوس دوزی، حصیربافی و رودوزی‌های سنتی فعالیت می‌کنند.

به گزارش بستک نیوز، در هفته‌های اخیر، حواشی زیادی در خصوص مراکز صنایع دستی و برگزاری آزمون صنعتگری در شهرستان بستک ایجاد شده بود که در این رابطه نیز احکام مشاوره‌ای چند نفر که به صورت غیرقانونی توسط سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان صادر شده بود، از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان هرمزگان لغو شده است.

انتهای پیام/