مسئولیت نباید برای تجمل‌گرایی و ابراز قدرت در جامعه باشد / مدیر اگر در تراز اسلامی نباشد باعث کسرشان اسلام است

امام جمعه موقت بستک گفت: مسئولیت نباید برای تجمل گرایی باشد، نباید برای جمع آوری مال و ثروت و ابراز قدرت در جامعه باشد.

به گزارش بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد علی دمی زاده امام جمعه موقت بستک در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سخنانی از حضرت علی (ع) گفت: اگر مدیری، مدیر تراز اسلامی نباشد باعث کسرشان اسلام است و مایه سرافکندگی می‌شود. مسئولیت نباید برای تجمل گرایی باشد، نباید برای جمع آوری مال و ثروت و ابراز قدرت در جامعه باشد.

وی با تاکید مجدد بر سخنان حضرت علی (ع) خطاب به مسئولین افزود: وظیفه مسئولین تامین آسایش مردم است. حاکمان جامعه اسلامی حق ندارند خودشان را با ثروتمندان جامعه بسنجند. مقیاس و معیار مسئولین باید مستضعفین باشند نه اینکه با اشراف نشست و برخاست کنند و دیدشان نسبت به مسئولیت تغییر کند. مسئول موظف است خودش را با قشر ضعیف و محروم جامعه بسنجد تا مایه الگوی تمام ملت‌ها باشد.

امام جمعه موقت بستک در خطبه دوم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: وضعیت نابسامان اقتصادی باعث شد دستاوردهای مهم دولت دیده نشود. در دوره‌ای که دشمن با قدرت رسانه‌ای و سیاه نمایی، به جامعه القائات منفی می‌دهد تمجید رهبر انقلاب از دولت، امید را به جامعه بخشید.

وی در ادامه ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی گفت: اربعین میدان اقتدار مستضعفین جهان در برابر استکبار است و یقینا حماسه اربعین و حضور مردم از سراسر جهان، خاری در چشم دشمنان اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین دمی زاده در پایان گفت: حماسه اربعین و این پیاده روی عظیم که در هیچ جای جهان پیدا نخواهید کرد اعلام آمادگی آزادیخواهان جهان و مظهر اتحاد و اقتدار مسلمانان است. هرچه دشمن طی سالیان متمادی تلاش می‌کند که بین مسلمین اختلاف‌افکنی و فاصله ایجاد کند بواسطه محبت حسین بن علی (ع) تمام نقشه‌های آن‌ها خنثی می‌شود.

انتهای پیام/