در آیین تکریم از فعالان مسجد عنوان شد:

مسجد تک‌ بُعدی نیست

امام جماعت و روحانی مستقر شهر بستک گفت: مساجد یکی از دستاوردهای عظیم اسلام است که باید راهش را با قدرت ادامه داد تا خاری در چشم دشمنان باشد.

گزارش بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد علی دمی زاده امام جماعت و روحانی مستقر شهر بستک در آیین تکریم از فعالان مسجد اظهار داشت: یکی از کارهای پیامبر اسلام تشکیل و تاسیس مساجد بود که در مساجد با تجمع مردم و محوریت دعا و جنبه های توحیدی، مسلمین به پیروزی و موفقیت دست پیدا می کردند.

وی افزود: مساجد یکی از دستاوردهای عظیم اسلام است که باید راهش را با قدرت ادامه داد تا خاری در چشم دشمنان باشد.

روحانی مستقر شهر بستک اضافه کرد: بهترین محل برای نزدیک شدن فکرها و اندیشه ها مسجد است.در صدر اسلام مسجد به عنوان محور، پذیرای هر فکر و عقیده و سلیقه ای بود و موارد علمی نیز در آن مطرح می شد و این مسائل نشان می دهد که مسجد تک‌بُعدی نیست.

وی تصریح کرد: امروزه می بینیم که فرهیختگان و نخبگان از دل مسجد بیرون می آیند.سپاه و بسیج در چند سال اخیر بر روی این مسئله تاکید داشته و قرارگاه تحول محلات که شکل گرفته، نشان می دهد مسجد محوریت دارد و کار ائمه جمعه و جماعات سنگین می شود بنابراین پیش‌نمازی تنها کار ما نیست بلکه بناست با حضور یک امام جماعت در مسجد، ارکان تربیتی و مدیریتی از آنجا شکل بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین دمی زاده بیان داشت: مومن و شخصی که اهل تقواست اگر مسئولیت اجتماعی او درست نباشد در ایمان او نیز تردید است.شخص مومن از لحاظ تیپ شخصیتی به گونه‌ای است که حتما باید اجتماعی باشد و روحیه اجتماعی داشته باشد.

وی تاکید کرد: ارکان مسجد باید اهل حرکت و رابطه باشند چرا که مسجد محل اجتماع است و روابط در اجتماع شکل می گیرد.

روحانی مستقر شهر بستک در پایان گفت: اگر دشمن امروز به مکان های مذهبی ما تعرض می کند، می داند که مساجد و مکان های مذهبی محل اجتماع و محور است.به عنوان مثال می توان از حمله به شاهچراغ نام برد و همچنین ترور شخصیت های دینی مذهبی از علمای شیعه و اهل سنت که محور وحدت و همبستگی در سطوح مختلف جامعه بوده اند.

انتهای پیام/