کارگران هنوز معوقات سال گذشته را دریافت نکرده اند

امام جمعه موقت بستک گفت: کارگری که هنوز معوقات سال گذشته را دریافت نکرده و امسال هم با گذشت ۵ ماه حقوقی دریافت نکرده، با چه درآمد و پشتوانه‌ای زندگی کند؟ این مسئله ظلم به جامعه کارگری است.

به گزارش بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد علی دمی زاده امام جمعه موقت بستک در خطبه‌های نماز جمعه ضمن محکومیت حادثه تروریستی شاهچراغ گفت: حادثه‌ای تلخ که قلب مردم مومن ایران را جریحه دار کرد و حرم مطهر شاهچراغ برای دومین بار مورد حمله تروریستی قرار گرفت.

وی افزود: این حمله تروریستی چهره زشت دشمنان انقلاب را نشان داد که در میدان نبرد و مبارزه در مقابل ما زمین خورده‌اند و به همین خاطر کینه خود را بر سر افراد بی‌دفاع خالی می‌کنند.

امام جمعه موقت بستک در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: در چند روز گذشته، رسانه مردمی بستک نیوز در جهت مطالبه‌گری و احقاق حقوق کارگران شرکتی در بیمارستان بستک مطلبی منتشر کرد که بنده کمال تقدیر و تشکر را دارم.

وی افزود: دستور اکید دین ما و پیغمبر ماست که مزد کارگر را قبل از خشک شدن عرق جبین به او پرداخت کنید. کارگری که زحمت می‌کشد چرا باید انقدر بر سر پرداخت حق و حقوقش در این شرایط اقتصادی اذیت بشود و مطالباتش به تاخیر بیفتد.

حجت الاسلام والمسلمین دمی زاده اظهار داشت: کارگری که هنوز معوقات سال گذشته را دریافت نکرده و امسال هم با گذشت ۵ ماه حقوقی دریافت نکرده، با چه درآمد و پشتوانه‌ای زندگی کند؟ این مسئله ظلم به جامعه کارگری است.

وی تاکید کرد: تریبون نماز جمعه متعلق به مردم است، متعلق به مستضعفین است، صدای محرومین است، در جهت احقاق مطالبات قشر کارگران و اقشار ضعیف جامعه است. دستور مقام معظم رهبری است که باید از این حق دفاع کنیم و وظیفه ماست که این مسئله بیان شود.

امام جمعه موقت بستک در بخش پایانی خطبه‌ها از فرماندار شهرستان، رییس بیمارستان فارابی و مسئولین پیگیر و دغدغه‌مند شهرستان خواست تا کارگروهی تشکیل شود و بررسی کنند که اشکال کار پیدا شود.

انتهای پیام/