سرانه فضای آموزشی استاندارد در شهرستان بستک از متوسط استانی و کشوری بالاتر است

نماینده مردم غرب هرمزگان از مشارکت بالا و مثال‌زدنی خیرین مدرسه‌ساز در شهرستان بستک خبر داد.

به گزارش بستک نیوز، با حضور احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، محمد جلالی فرماندار بستک، مهدی باوقار مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، رؤسای آموزش و پرورش جناح و بستک و نیز جمعی از خیرین و نمایندگان خیرین مدرسه ساز شهرستان بستک، جلسه‌ای با عنوان بررسی وضعیت پروژه‌های معطل مانده و نیمه تمام شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری بستک برگزار شد.

احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در این جلسه گفت: خیرین و نیکوکاران همواره با حمایت‌های مالی و معنوی خود، زمینه ساز کارهایی شده‌اند که برای همیشه جاودانه می‌ماند. در این بین، خیرین مدرسه ساز از جایگاه ویژه در جامعه و در بین مردم برخوردارند و بنده به سهم خود از خدمات ارزنده این نیک اندیشان و نمایندگان آنان صمیمانه قدردانی می‌کنم.

وی افزود: خیرین مدرسه ساز شهرستان بستک با دید وسیع و ژرف خویش نه تنها در سطح شهرستان بلکه در جای جای این استان و نقاط مختلف کشور در امر مدرسه‌سازی مشارکت دارند و خدمات ارزنده‌ای به جوانان و نوجوانان این مرز و بوم ارائه می‌کنند لذا بر همه ما واجب است که قدردان این خدمات ماندگار باشیم.

جباری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات انجام شده در حوزه مدرسه سازی، خواهان پیگیری و تامین اعتبار لازم جهت به سرانجام رسیدن پروژه‌های مشارکتی معطل مانده شد و بیان داشت: استفاده از فضای آموزشی مطلوب و استاندارد حق فرزندان این مرز و بوم است.

در ادامه مهدی باوقار مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان ضمن ارائه گزارشی از پروژه‌های دولتی و مشارکتی در دست اجرا در شهرستان بستک گفت: به واسطه مشارکت بالا و مثال زدنی خیرین مدرسه ساز شهرستان بستک، بحمدلله سرانه فضای آموزشی استاندارد در این شهرستان از متوسط استانی و حتی کشوری بالاتر است که این مسئله نشان از فرهنگ والای مردم این منطقه جهت مشارکت در امر خیر به خصوص فرهنگ مدرسه‌سازی می‌باشد.

وی ضمن تجلیل از خدمات ارزنده خیرین مدرسه ساز شهرستان بستک گفت: مجموعه نوسازی مدارس استان پیگیری‌های لازم جهت تامین اعتبار به منظور تکمیل پروژه‌های نیمه تمام را در اسرع وقت انجام خواهد داد.

در بخش دیگری از این جلسه فقیهی رییس اداره آموزش و پرورش منطقه جناح گزارشی از پروژه‌های معطل مانده در شهرها و روستاهای تحت پوشش و همچنین مدارس تخریبی در منطقه جناح ارائه کرد و گفت: با توجه به افزایش آمار دانش آموزی طی چند سال اخیر و کمبود کلاس درس و همچنین فرسودگی بیش از حد تعدادی از مدارس منطقه، تکمیل پروژه‌های معطل مانده بیش از پیش ضرورت دارد تا جایی که در سال تحصیلی جاری به دلیل کمبود کلاس درس ناگزیر به استفاده از کانکس و برخی فضاهای تخریبی شده ایم.

در ادامه جمعی از خیرین مدرسه ساز و نمایندگان خیرین به ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداخته و خواستار تکمیل هر چه سریعتر پروژه‌های مشارکتی معطل مانده شدند.

انتهای پیام/