با دیپلماسی التماسی نفعی به کشور نمی‌رسد

امام جمعه شهرستان بستک گفت: در طول ۲۰ ماه فعالیت دولت سیزدهم، دستگاه دیپلماسی به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده، ارتباطات خوبی با کشورهای مختلف برقرار کرده که اولویت آن مسائل اقتصادی بوده است.

به گزارش بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت امام رضا (ع) گفت: اگر در کمک کردن به فقرا و نیازمندان همچون امام رضا (ع) باشیم ما هم از پیروان واقعی ائمه هستیم.

وی افزود: شخص باایمان هرگز به برادر دینی خود خیانت نمی‌کند و او را فریب نمی‌دهد. امام رضا (ع) فرموده‌اند که اگر کسی برای رضای خدا، لباسی به کسی قرض بدهد لباس بهشتی بر تن او خواهند کرد. امام رضا (ع) در پاسخ به شبهات اقدامات اساسی انجام داده است. طرف مقابل را با پاسخ‌های علمی قانع می‌کرد تا شبهه‌ای باقی نماند و این مسئله، نشانگر علم این امام بوده است و به همین دلیل ایشان را عالم آل محمد (ص) لقب داده اند.

امام جمعه شهرستان بستک در خطبه دوم اظهار داشت: در طول ۲۰ ماه فعالیت دولت سیزدهم، دستگاه دیپلماسی به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده، ارتباطات خوبی با کشورهای مختلف برقرار کرده که اولویت آن مسائل اقتصادی بوده است. از ظرفیت ترانزیتی کشور استفاده شده و نگاه ویژه به آسیا و همسایگان اسلامی دارد.

وی خاطرنشان کرد: از جمله رهنمودهای رهبر انقلاب به مسئولین دستگاه دیپلماسی، مسئله عزت، حکمت و مصلحت بوده و تجربه ناموفق دیپلماسی التماسی که به صورت ویژه بر آن تاکید داشته اند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی تصریح کرد: با دیپلماسی التماسی نفعی به کشور نمی‌رسد و ضرر آن بیشتر است. مسئولین دیپلماسی کشور باید جلوی حرکت‌های دشمن‌گونه را بگیرند و تهدیدات را تضعیف کنند.

وی در پایان گفت: مسئولین دستگاه دیپلماسی به لایه‌های پنهان کشورهایی که ارتباط می‌گیرند توجه کنند تا عزتمندانه و به صورت حساب شده پیش بروند.

انتهای پیام/ شهاب زمانی