امداد رسانی به یک مادر باردار توسط اورژانس ۱۱۵ بستک

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از امداد رسانی به مادر بارداری که در شرف زایمان بود خبر داد.

به گزارش بستک نیوز، دکتر حسین قاسمی رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از امداد رسانی به مادر بارداری که در شرف زایمان بود خبر داد و گفت: ساعت ۲۲:۰۳ دقیقه شب گذشته پیرو تماس یک شهروند با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ بستک و ارائه گزارشی مبنی بر شروع فرآیند زایمان یک خانم باردار با سن بارداری ۳۳ هفته، بلافاصله آمبولانس پایگاه اورژانس جاده ای آسو به محل فوریت در درمانگاه کوخرد اعزام شد.

وی افزود: این مادر جهت زایمان، از دژگان عازم بیمارستان بستک بوده که در بین مسیر دردهای ناشی از شروع فرآیند زایمان آغاز می‌شود و همراهان وی ضمن تماس با اورژانس ۱۱۵ و درخواست آمبولانس، تصمیم می‌گیرند مادر باردار را به نزدیکترین درمانگاه که همان درمانگاه کوخرد بوده انتقال دهند.

دکتر قاسمی ادامه داد: همزمان با رسیدن بیمار به درمانگاه، آمبولانس اورژانس هم به محل رسیده و تکنسین های اعزامی، منصور دال و احسان مهرپرور، به مادر در انجام زایمان که از قبل شروع شده بوده کمک و اقدامات حمایتی از قبیل بررسی راه هوایی نوزاد، اکسیژن درمانی، کلمپ بند ناف و … برای مادر و نوزاد‌ انجام و هر دو را با حال عمومی خوب جهت ادامه درمان به بیمارستان فارابی بستک انتقال دادند.

لازم به ذکر است نوزاد دختر بوده و با نمره آبکار ۱۰ به بیمارستان منتقل شد.

انتهای پیام/