تلاش چندباره عنصر سمج برای گرفتن صندلی فرمانداری بستک!

شنیده شده، استاندار هرمزگان، علی رغم رضایت از عملکرد ولی بستان در فرمانداری بستک بازهم در برابر زیاده خواهی‌های گروه در راس قدرت در غرب هرمزگان کوتاه آمده و شاید فرمانداری بستک در روزهای آتی شاهد تغییر باشد!

به گزارش بستک نیوز، در روزهای اخیر فشار و تلاش گروه در قدرت در غرب هرمزگان برای به کرسی نشاندن یکی از اعضای کلیدی تیم خود در راس فرمانداری بستک شتاب گرفته است و علی رغم دست رد چندین باره استانداری و نهادهای تصمیم گیر به سینه آقای سمج، تلاش وی برای گرفتن این صندلی نه تنها کم نشده بلکه بیشتر نیز شده است!

وجود فشارهای بیرونی خارج از دولت، علی رغم تاکید موکد و تذکر چندین باره مقام معظم رهبری مبنی برعدم دخالت عوامل بیرونی علی الخصوص نمایندگان مجلس در انتصابات در دستگاه‌های اجرایی، نه تنها در استان هرمزگان کاهش نیافته و بلکه هر روز پررنگ‌تر نیز می‌شود!

این فرد که در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی رئیس یکی از ستادهای انتخاباتی در شهرستان بستک بوده است، تلاش‌های بی‌دریغ برای گماردن وی بعنوان فرماندار بستک شائبه مهره چینی و تبدیل شدن فرمانداری بستک بعنوان ستاد انتخاباتی در سال ۱۴۰۲ [سال منتهی به انتخابات] را بیش از گذشته پررنگ می‌کند! تلاشی که باید مورد کنکاش دستگاههای نظارتی قرار بگیرد که چرا یک فرد باید برای رسیدن به یک صندلی اینقدر تلاش کند! تلاشی که قطعا به دنبال اهداف از پیش نوشته شده سیاسی پیگیری می‌شود!

شخصی که در پست کنونی خود بنا به گزارشات، آمارها و داده‌های موجود بجز سیاسی کاری و تلاش برای دور زدن ضوابط، عملا کارایی برای شهرستان بستک نداشته است و معمولا در مقام سنگ‌انداز در پیشرفت پروژه‌ها و برنامه‌های دولت در بستک ظاهر شده است مشخص است بر اساس چه شاخصه‌هایی که قطعا شایسته سالاری نیست، قرار است با زور و فشار و برای استفاده‌های سیاسی به این پست گمارده شود، انتخابی که از نظر مسیر مانند مسیر انتخاب فرماندار پیشین بندرلنگه، از نظر ماهیت مانند آن و افراد پشت پرده دقیقا همان افراد هستند که امیدواریم علی رغم مخالفت‌های چندباره! این پافشاری‌های بی‌مورد به سرنوشت بندرلنگه دچار نشود!

ولی بستان، نیرویی بومی، کاربردی و اثر گذار، در مدت ده ماه سرپرستی بر فرمانداری بستک علی رغم ایجاد رضایت نسبی در شهرستان و پیگیری امورات مردم توانسته است وفاق قابل توجهی را در بین همه گروهای سیاسی ایجاد کند، اما وجود فشارهای سیاسی، وادادگی و عملکرد فشل مجموعه استانداری هرمزگان که در اتفاقات عجیب و غیرقانونی در انتخاب شهردار بستک نیز نمود داشت، این بار نیز در برابر زیادی خواهی‌های گروه سیاسی در قدرت در غرب هرمزگان نیز بروز و ظهور کرده است که قطعا این وادادگی و کم تجربگی زمینه ساز مشکلات مهم سیاسی در آینده این شهرستان خواهد بود.

سوزاندن نیروهای مهم شهرستان بستک در یک سال گذشته مانند سیدشمس الدین قتالی، حمید قسوریان و امروز ولی بستان برای رسیدن این فردِ نور چشمی به آمال و آرزوهای خود و تن دادن استانداری و نهادهای مهم تصمیم گیر سیاسی به خواسته‌های نامعقول افراد خارج از دولت، امیدها را برای سامان دهی سیاسی در این شهرستان کمرنگ‌تر کرده است!

نیروهایی که می‌توانستند به جای سوخته شدن با ارتقا در پست‌های کلیدی استان، به پله‌هایی برای ترقی شهرستان بستک در حوزه‌های مختلف تبدیل شوند ولی متاسفانه به دلیل وجود عنصرهای نامطلوب سیاسی و حسدهای کورکورانه افراد به اصطلاح سیاسی به پیشرفت نیروهای بومی، این نیروها یکی پس از دیگری سوزانده می‌شوند چیزی که در کارنامه دوره‌های پیشین این سیاسیون نیز مسبوق به سابقه و برای مردم کاملا آشناست.

انتهای پیام/