مجوز افزایش ظرفیت تولید آب شیرین کن کوخرد و چاله گریند صادر شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از دریافت مجوز افزایش ظرفیت تولید آب کوخرد و چاله گریند بستک به عنوان مصوبه سفر استاندار به این شهرستان خبر داد.

به گزارش بستک نیوز، عبدالحمید حمزه‌پور با اشاره به درخواست‌های مردمی در سفر استاندار هرمزگان به شهرستان بستک و مصوبه این سفر برای افزایش ظرفیت تولید آب سایت آب شیرین کن کوخرد و چاله گریند افزود: ظرفیت فعلی این آب شیرین کن ۷۵۰ مترمکعب در شبانه روز است که استاندار هرمزگان حدود دو ماه پیش دستور پیگیری و افزایش ظرفیت تولید این آب شیرین کن را داد که خوشبختانه پس از تاکید استاندار و پیگیری شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در زمان کوتاهی با نگاه مثبت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور این مجوز صادر شد.

به گفته وی، خرید آب از آب شیرین کن‌ها بصورت تضمینی است و هرگونه افزایش ظرفیت این سایت‌ها می‌بایست با موافقت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همراه باشد که مجوز دو برابر شدن ظرفیت تولید این سایت صادر و به سرمایه گذار ابلاغ شد.

مدیرعامل آبفا ابراز امیدواری کرد: با افزایش ظرفیت این سایت، در آینده میزان تولید این آب شیرین کن به ۱۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز خواهد رسید.

حمزه‌پور همچنین با اشاره به طرح توسعه شبکه آبرسانی کوخرد و چاله گریند افزود: ۴۲ کیلومتر از شبکه توزیع آب کوخرد با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اصلاح و توسعه است.

گفتنی است با افزایش ظرفیت تولید آب شیرین کن کوخرد، وضعیت آب شرب جمعیتی بالغ بر ۵ هزار و ۲۰۰ نفر در کوخرد و چاله گریند بهبود خواهد یافت.

انتهای پیام/