برگزاری جشنواره غذای سالم در مرکز بهداشتی درمانی فاریاب

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، به مناسبت روز جهانی غذا ، جشنواره غذای سالم در مرکز بهداشتی درمانی فاریاب شهرستان بستک برگزار شد. دکتر محمد رسول رحمان شناس مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک در حاشیه این جشنواره گفت: جشنواره غذای سالم با توجه به اهمیت موضوع غذا در زندگی بشر به‌ ویژه […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، به مناسبت روز جهانی غذا ، جشنواره غذای سالم در مرکز بهداشتی درمانی فاریاب شهرستان بستک برگزار شد.۴۲۵۸۶۱۰۲۳۵

دکتر محمد رسول رحمان شناس مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک در حاشیه این جشنواره گفت: جشنواره غذای سالم با توجه به اهمیت موضوع غذا در زندگی بشر به‌ ویژه در بحث بیماری‌ها به منظور آشنایی جامعه برپا شده است.

وی افزود: بیماری‌ های غیر واگیر، قلبی عروقی و سرطان‌ها عمده بیماری‌ هایی هستند که غذا در آنها نقش اساسی دارد و عدم  رعایت نکات مهم در غذای فرد بیمار، سیر بیماری را طولانی و درمان را به تاخیر می‌اندازد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک اظهار داشت: ذائقه مردم تغییر کرده و غذاهای سنتی جای خود را به غذاهای آماده که بیشتر آنها هم ارزش غذایی ندارند و تنها با رنگ و بوی زیبا و طعم خوب عرضه می‌شوند، داده است و این غذاها جوانان ما را به سمت خود کشانده که هشداری برای خانواده‌هاست و باید از آن پیشگیری کرد.

انتهای پیام / ش.ز