وزیر کشور:

گام بعدی اسکان اضطراری، استقرار کانکس است / امنیت در منطقه بصورت کامل برقرار است

وزیر کشور گفت: طبق بازدیدهای بعمل آمده از روستاهای زلزله زده، روستای «سایه خوش» بیشترین آسیب را دیده بود.

به گزارش لنگه نیوز، احمد وحیدی وزیر کشور عصر امروز پس از بازدید از مناطق زلزله زده غرب هرمزگان در گفتگو با لنگه نیوز اظهار داشت: مردمان باوفا و خوب این منطقه از ساعات اولیه این حادثه در صحنه حضور داشتند و همه مسئولین نیز به کمک آن‌ها شتافتند.

وحیدی ضمن تقدیر از نماینده غرب هرمزگان، استاندار هرمزگان، فرماندار بندرلنگه، نیروهای جهادی و مردمی، هلال احمر، نیروهای امدادی، فرماندهان و نیروهای نظامی و انتظامی که از ساعات اولیه در صحنه حضور داشتند گفت: کارهای مقدماتی انجام شده و اسکان اضطراری صورت گرفته است. مواد غذایی و آب آشامیدنی در بین مردم توزیع شده و محورهای مواصلاتی، آب، برق و ارتباطات مناطق نیز وصل شده است.

وی تصریح کرد: در گام بعدی اسکان موقت، اسکان با کانکس انجام خواهد شد که هماهنگی لازم صورت گرفته تا کانکس‌ها به منطقه ارسال و نصب شود تا مردم در این هوای گرم، وضع بهتری از لحاظ اسکان داشته باشند.

وزیر کشور در پاسخ به خبرنگار لنگه نیوز درخصوص تامین وسایل سرمایشی گفت: اگر کمبودی در این زمینه باشد توسط دولت تامین خواهد شد.

وی اضافه کرد: مرحله اول آواربرداری انجام شده و مطمئن شده‌ایم که هیچکدام از هموطنان در زیر آوار نمانده اند. کامیون و لودر به تعداد کافی در منطقه وجود دارد و کار آواربرداری بزودی آغاز خواهد شد.

وحیدی در پایان در توصیه به مردم زلزله زده گفت: مردم نگران نباشند، دولت و مسئولین تا زمانیکه مشکلات مردم حل شود در کنار آن‌ها هستند. امنیت در منطقه برقرار است و نیروهای انتظامی در منطقه حضور دارند.

انتهای پیام/