تاکید امام جمعه شهرستان بستک بر ازدواج آسان / چشم و هم‌چشمی بار سنگینی بر دوش خانواده می‌گذارد / برخی عروسی‌ها فقط بار گناه انسان را سنگین می‌کند

تاکید امام جمعه شهرستان بستک گفت: جهیزیه باید به اندازه نیاز باشد چشم و هم‌چشمی‌ها بار سنگینی را بر دوش خانواده‌ها میگذارد که در اسلام نیز چنین چیزی سفارش نشده است.

به گزارش بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، به اهمیت و جایگاه ازدواج در اسلام اشاره کرد و گفت: وقتی جوانی می‌خواهد ازدواج کند باید کسی را انتخاب کند که با او هم‌شان باشد.

وی افزود: وقتی مرد مسئولیت‌پذیر باشد، نمی‌گذارد که کوچکترین نگرانی برای خانواده‌اش پیش بیاید همچنین بهترین کار برای زن، تربیت اولاد صالح است که درون خانه شکل می‌گیرد.

امام جمعه شهرستان بستک درخصوص مشکلات ازدواج جوانان بیان داشت: جهیزیه باید به اندازه نیاز باشد چشم و هم‌چشمی‌ها بار سنگینی را بر دوش خانواده‌ها میگذارد که در اسلام نیز چنین چیزی سفارش نشده است.

وی تصریح کرد: برخی از عروسی‌ها فقط بار گناه انسان را سنگین می‌کند. جشن‌هایی که درشان یک فرد مسلمان نیست.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با تاکید بر ازدواج آسان اظهار داشت: اکثر آسیب‌های زندگی به این خاطر است که ارزش‌ها را در مصرف‌گرایی می‌بینند.

وی خاطرنشان کرد: تجمل‌گرایی در برخی خانواده‌ها بیداد می‌کند. بالا بودن مهریه‌ها و سست شدن بنیان‌های مذهبی گریبانگیر جوانان شده است.

امام جمعه شهرستان بستک در خطبه دوم با اشاره به شلیک به پرواز ۶۵۵ ایران‌ایر توسط ناو وینسنس گفت: جمع قابل توجهی از مسافران این هواپیما از خانم‌ها و کودکان زیر ۱۳ سال بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه یادبود شهدای ایرباس در روستای عالی کندی به بهترین شکل ممکن و درخورشان شهرستان برگزار شد که از مهمان و دست اندرکاران این برنامه تشکر میکنم.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: حقوق بشر آمریکایی را فریاد میزنند اما بدترین جنایت‌ها و خیانت‌ها در سراسر دنیا اتفاق می‌افتد و بیشترین دروغ‌ها را می‌گویند. ظاهر حرف آمریکایی‌ها زیبا ولی باطن حرفشان خبیثانه است.

انتهای پیام/