انجام عمل پرخطر هفت‌ ساعته در بیمارستان فارابی بستک

انجام یک عمل جراحی بسیار سنگین و پرخطر هفت‌ساعته در بیمارستان فارابی بستک، جان یک مادر را از مرگ حتمی نجات داد.

به گزارش بستک نیوز، دکتر محمد کهن ریاست بیمارستان فارابی بستک از انجام یک عمل جراحی بسیار سنگین و پرخطر و طولانی هفت‌ساعته در بیمارستان فارابی بستک خبر داد.

وی افزود: اتاق عمل بیمارستان فارابی بستک با کادر مجرب و متخصص و با کمک تمام نیروهای خود در طی یک روز کاری بسیار سنگین و با همکاری بانک خون، جان یک مادر را از مرگ حتمی نجات داد.

مادر چهل‌ساله با خونریزی بسیار شدید و با حالت شوک هیپوولومیک و کم خونی شدید به صورت اورژانسی حدود ساعت هفت صبح به اتاق عمل منتقل شد و تحت عمل جراحی سنگین هیسترکتومی (برداشتن رحم) و کنترل خونریزی شدید از محل چسپندگی‌های متعدد قرار گرفت.

قابل ذکر است نوزاد سی و سه هفته وی قبل از مراجعه به بیمارستان در شکمشان فوت نمود.

این عمل تا حوالی ظهر و حدود هفت ساعت به طول انجامید و به لطف خدا و تلاش همه‌ی اعضای تیم جراحی، اتاق عمل، بیهوشی و خدمات وبا حضور چهار جراح و یک متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه به صورت همزمان و کارشناسان اتاق عمل و بیهوشی و در راس آن تیم فعال مامایی بیمارستان با موفقیت به پایان رسید.

بیمار با حال عمومی پایدار جهت ادامه مراقبت‌های لازم به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شدند.

دکتر کهن ضمن تشکر از زحمات فراوان و تلاش‌های خستگی ناپذیر دکتر رنجبر متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه، دکتر جدکاره متخصص زنان، دکتر واحدی متخصص کلیه و مجاری ادراری، دکتر نظری متخصص جراحی عمومی، دکتر مومنی متخصص زنان و خانم بنی عباسی مسئول بخش اتاق عمل و تیم تخصصی مامایی و سرکار خانم دهتایی سوپروایزر محترم بیمارستان اعلام نمودند: عمل جراحی انجام شده بر روی بیمار با موفقیت به پایان رسیده و بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر می‌باشند.

انتهای پیام/