انجام دو عمل جراحی حساس برای اولین بار در بیمارستان فارابی بستک

دکتر کهن ریاست بیمارستان فارابی بستک از انجام دو عمل جراحی تعویض مفصل ران و ترمیم پارگی رباط صلیبی زانو برای اولین بار در بیمارستان فارابی خبر داد.

به گزارش بستک نیوز، رئیس بیمارستان فارابی بستک گفت: مورد اول آقای ۸۵ساله که از سه ماه قبل دچار شکستگی گردن ران شده بود با دستور متخصص ارتوپدی دکتر عبدالرضا ساجدی تحت عمل جراحی بای پلار همی آرتروپلاستی قرار گرفت و برای وی پروتز فمور گذاشته شد.

مورد دوم آقای چهل‌ساله با پارگی رباط صلیبی زانو که تحت عمل جراحی آرتروسکوپی (جراحی بسته مفصل با استفاده از مانیتور و دستگاه آرتروسکوپ) قرار گرفت و رباط صلیبی بیمار ترمیم شد.

دکتر کهن ضمن تشکر از تیم بیهوشی و اتاق عمل بیمارستان فارابی افزود: عمل جراحی حساس انجام شده بر روی هر دو بیمار با موفقیت انجام شده و بیماران با حال عمومی رضایت بخش از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

گفتنی است دکتر ساجدی جراح استخوان و مفاصل از پزشکان فعال بیمارستان است که از چهار ماه قبل در بیمارستان فارابی بستک مشغول به کار می‌باشد و طی این مدت عمل جراحی متعددی توسط ایشان در بیمارستان فارابی انجام شده است.

لازم به ذکر است از زمان راه اندازی بخش ارتوپدی بیمارستان نیاز به اعزام بیماران ترومایی که دچار شکستگی اندام‌ها شده‌اند تقریبا مرتفع شده است.

انتهای پیام/