محور لاورمیستان محل جولان خودروهای شوتی/ محوری با حداقل‌ترین استانداردها و ایمنی ولی با ترددی در حد محورهای اصلی

محور لاورمیستان محوری است که محل اتصال شهرستان بستک و استان هرمزگان به استان فارس و شهرستان لامرد است که روزانه تعداد زیادی خودرو سبک و سنگین از آن استفاده می‌کنند و اخیرا نیز به محور اصلی تردد خودروهای شوتی تبدیل شده است.

به گزارش بستک نیوز، در روزهای گذشته بحث محور لاورمیستان بسیار پر سر و صدا بوده است، روزجمعه حجت الاسلام والمسلمین قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه‌های نماز جمعه از حضور قاچاقچیان به اصطلاح شوتی در این محور انتقاد کرد، از انتقاد وی فقط چند روز گذشته بود که حادثه‌ای ناگوار از سوی خودروهای شوتی یک نوجوان را در شهر کوهیج به کام مرگ کشاند و دو نوجوان را به شدت مجروح کرد! همچنین در تعطیلات نوروز نیز یک خودرو متعلق به مهمانهای نوروزی دچار حادثه ‌ای شدید شده بود!

اما این محور سالهاست، چه از جنبه استاندارد و ایمنی و چه از جنبه امنیتی مورد مناقشه مردم و مسئولین است و هرچه داد زده می‌شود گوش شنوایی برای آن وجود ندارد و انگار هیچکس قرار نیست این محور را اصلاح کند!

محور لاورمیستان محوری است که محل اتصال شهرستان بستک و استان هرمزگان به استان فارس و شهرستان لامرد است که روزانه تعداد زیادی خودرو سبک و سنگین از آن استفاده می‌کنند و اخیرا نیز به محور اصلی تردد خودروهای شوتی تبدیل شده است ولی متاسفانه این محور حتی از حداقل‌ترین استاندارد‌ها و ایمنی برخوردار نیست.

اگر عبوری از این محور داشته باشید با آبنماهای بسیار عمیق و پیچ‌هایی با قوس شدید مواجه می‌شوید که هیچگونه علائمی نیز در آن وجود ندارد، همچنین گردنه‌هایی با جاده‌ای بدون شانه که عبور همزمان دو خودرو سنگین از کنار هم شاید باعث ایجاد حادثه‌ای شود، محور لاورمیستان محوری با کمترین استانداردها حتی از استاندارد محور روستایی کمتر ولی با ترددی بیشتر از محورهای اصلی!

مشخص نیست آقایان بندرعباس‌نشین تا کی قرار است بنشینند دست روی دست بگذارند و شاهد مرگ جوانهای بی‌گناه در این محور باشند!

انتهای پیام/