بامصوبه هیات دولت جویم شهرستان شد

بخش جویم به عنوان کهن‌ترین بخش لارستان، بیش از ۷۰ سال دارای بخشداری بوده است.

به گزارش بستک نیوز، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: با مصوبه روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ هیات دولت در تقسیمات کشوری، این شهرستان شکل گرفت.بخش جویم به عنوان کهن‌ترین بخش لارستان، بیش از ۷۰ سال دارای بخشداری بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه انتظار می‌رود اوایل هفته آینده مصوبه هیات دولت در زمینه ارتقای شهرستان جویم ابلاغ شود، گفت: معیار‌های کارشناسی مانند فاصله تا مرکز شهرستان، معیار‌های جمعیتی و مقدورات ایجاد بخش در تابعیت در ارتقای این بخش مورد توجه بوده است.

معاون استاندار فارس گفت: بنا بر مصوبه هیات دولت، شهرستان جویم متشکل از ۲ بخش شامل بخش مرکزی به مرکزیت شهر جویم و بخش هرم به مرکزیت بلغان شکل گرفته است.محبی پور گفت: محدوده این شهرستان، محدوده سابق بخش جویم است.

پیش از این، جویم بزرگ‌ترین بخش استان فارس و یکی از توابع شهرستان لارستان در جنوب شرقی استان فارس بود. فاصله شهر جویم تا لار مرکز شهرستان لارستان و شیراز به ترتیب ۱۱۰ و ۲۵۰ کیلومتر است.

استان فارس چهارمین استان کشور از نظر وسعت و جمعیت، پیش از این در تقسیمات کشوری شامل ۳۶ شهرستان بود که با تصویب شکل گیری شهرستان جویم در هیات وزیران، شمار شهرستان‌های این استان به ۳۷ شهرستان افزایش یافت.

انتهای پیام/