هفته ای بارانی در انتظار جنوب کشور/ اوج بارش ها در روز یکشنبه

با نفوذ سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب کشور اکثر نقاط کشور هفته ای بارانی و برفی را تجربه خواهند کرد اما این سامانه در غرب هرمزگان و جنوب فارس از پایان امروز جمعه به تدریج فعالیت خود را با بارش های پراکنده آغاز خواهد کرد.

به گزارش بستک نیوز، با نفوذ سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب کشور اکثر نقاط کشور هفته ای بارانی و برفی را تجربه خواهند کرد اما این سامانه در غرب هرمزگان و جنوب فارس از پایان امروز جمعه به تدریج فعالیت خود را با بارش های پراکنده آغاز خواهد کرد و تا پایان روز سه شنبه ادامه خواهد داشت که اوج بارش ها در روز یکشنبه اتفاق خواهد افتاد که برخی مدل ها میزان بارش را در شهرستان بستک بیش از ١٢٠ میلی متر پیش بینی کرده اند که البته امکان تغییر در آن وجود دارد.

سایت هواشناسی هواجناح در خصوص بارش های پیش رو نوشته است ، در مورد شدت فعالیت سامانه همچنان مدلها اختلاف نظر دارند ، اما امیدواریم در اکثر مناطق هرمزگان بارش‌های خوبی طی این چند روز اتفاق افتد. برای غربی ترین مناطق هرمزگان مثل شهرستانهای پارسیان ، بستک ، غرب بندرلنگه و نیز برخی مناطق مرکز متمایل به شرق مانند میناب و رودان بارش‌های شدیدتری پیش بیش بینی شده است.

انتهای پیام/‏