سید شمس الدین قتالی در آیین تودیع و معارفه فرماندار بستک/

کرونا فقط برای قلع و قمع آمده است و من راه مبارزه با آن را یاد گرفتم / از ناصر شریفی به دلیل ایجاد آرامش در دوره مدیریتش تشکر میکنم

سید شمس الدین قتالی در آیین تودیع و معارفه فرماندار بستک گفت : ویروس کرونا وحشی است فقط برای قلع و قم آمده است ، نه سید را می شناسد ، نه دکتر را می شناسد ، نه رئیس شبکه بهداشت و رئیس آموزش و پرورش را می شناسد ، همه را درگیر می کند ، ولی راهی برای مبارزه است.

به گزارش بستک نیوز ، صبح امروز با حضور  احمد نفیسی مدیرکل سیاسی ، انتظامی و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان مراسم تکریم و معارفه فرماندار بستک برگزار شد.

سید شمس الدین حسینی قتالی ، فرماندار سابق شهرستان بستک در این مراسم گفت : دکتر همتی استاندار هرمزگان در حق بنده حق پدری را به جا آورد و من بابت حمایت های ایشان تشکر میکنم.

فرماندار سابق شهرستان بستک گفت : اینجا جای کسی خالی است که با رای شما مردم نماینده شدند و آسایش و آرامش یک سال و چهار ماه ابتدایی حضور من در شهرستان بستک با حمایت و پشتیبانی وی همراه بود ، کسی ار فرزندان بستک که هیچوقت وی را بی وضو و لبخند ندیدم ، این فرد کسی نیست جز دکتر ناصر شریفی . کاش دکتر شریفی اینجا بودند تا شخصا از ایشان تقدیر می کردم. وی افزود : در ابتدای حضور من در شهرستان بستک ما دو نفر از طیف سیاسی همدیگر نبودیم و همه فکر میکردند که نمی توانیم با هم کار کنیم ولی صداقت ، بزرگمنشی و مردانگی که در وجود ایشان بود توانست گوشه بزرگ امنیت ، آرامش و آسایش مردم را بعهده بگیرد که امید دارم هرجا که هستند سالم تندرست و شاد باشند.

قتالی افزود : در این هزار و هفتاد روز مدیریتم در شهرستان بستک با دو نوع مدیریت دست و پنجه نرم کردم ، یکی مدیریت با امنیت ، آسایش و بدون ماسک و دیگری مدیریت سخت و بد کرونایی بود، وی اضافه کرد : در دوم اسفند ۱۳۹۸ انتخابات مجلس با شور و شوق فراوان شروع شد و همه زمزمه ها از این بود که کرونا دارد می آید و پای صندوق نروید ولی مرذم در آن زمان در امنیت و آرامش زندگی می کردند و لحظات پایانی دوم اسفند مردم آماده جشن انتخاب نماینده خود بودند که متاسفانه تقدیر جور دیگری بود و پایان شمارش آرا مردم به جای جشن و خوشحالی با خبر بد وجود ویروس منحوس کرونا ، که واقعا هم نحس بود مواجهه شدند و به جای جشن انتخابات ، بعد از اعلام نتیجه انتخابات متاسفانه ستاد مبارزه با کرونا را تشکیل داده شد!

وی افزود : نیمه دوم مدیریت من در شهرستان بستک یک نیمه سراسر ناآرامی ، ناامنی فکری ، فشار روحی و روانی برای من بعنوان نماینده دولت ، برای مردم و برای بزرگان شهرستان بود ، حضور ویروسی به نام کرونا ! این ویروس نه تنها در شهرستان ما نه تنها در مرکز استان بلکه تمامی کشور را بهم ریخت. قتالی اضافه کرد : من یکی از فرمانداران محبوب استاندار هرمزگان بودم و وی حتی در نبود من نیز از من دفاع میکرد ولی این ویروس لعنتی و منحوس بارها باعث شده بود دکتر همتی با من دعوا کند که چرا این ویروس را مدیریت نمی کنی و حتی به زبان آورد که فرماندارانی که نتوانند این ویروس را کنترل کنند را عزل میکنم ، و بنده خوشبختانه با همکاری مردم و کمک خدا توانستم در نیمه دوم مدیریتم این ویروس را مدیریت کنم ولی از برخی خواص در روستاها و شهرها گله دارم چرا که آغوششان را برای این ویروس باز کردند ، نمی دانستند که این ویروس وحشی است و این ویروس منحوس است و نظم و آرامش منطقه و کشور را بهم زده است.

قتالی در ادامه گفت : این ویروس وحشی فقط برای قلع و قم آمده است ، نه سید را می شناسد ، نه دکتر را می شناسد ، نه رئیس شبکه بهداشت و رئیس آموزش و پرورش را می شناسد ، همه را درگیر می کند ، ولی راهی برای مبارزه است. آن هم بالا بردن سطح علمی و فرهنگ است برای مبارزه با این ویروس ! مردم بستک نشان دادند که راه مبارزه با این ویروس را بلدیم. بنده به عنوان فرماندار چون مسئولیت داشتم نمی توانستم به صورت جدی و مستقیم با این ویروس مبارزه کنم ولی از امروز آزادم ، یک شخص حقیقی ام ، به خانه های شما خواهم آمد ، این ویروس را آن طور که در این یکسال و هشت ماه شناختم به شما معرفی خواهم کرد که چطور با آن مبارزه کنید.

قتالی ادامه داد : چند پزشک متخصص دیشب به بنده گفتند که این ویروس تا یکسال آینده ضعیف خواهد شد و تا یکسال و نیم تا دو سال آینده به طور کامل نابود خواهد شد ، شاید آن روز این تریبون در دست من نباشد ولی نابودی این ویروس را در آینده به همه شما تبریک می گویم و امیدوارم دیگر هیچوقت این چنین بیماری و موجود نحسی به شما سر نزند.

فرماندار سابق شهرستان بستک گفت : در این مدت خدمتم که خود را فرزند بستک می دانم بجز خوبی ، همراهی و همدلی چیزی ندیدم ، اگر فرمانداری شهرستان بستک توسط یک معلم اداره شد سه سال متوالی به کمک همه بعنوان فرماندار نمونه و برتر انتخاب شد. این زحمت یک نفر نیست ، یک مجموعه همراه پشت این قضیه بودند علی الخصوص خیرین که از هیچ کوششی دریغ نکردند و این را ثابت کردیم که فرزندان بستک نه تنها در استان هرمزگان بلکه در کشور حرفی برای گفتن دارند .

قتالی در ادامه گفت : مردم بستک ، مردم بسیار شریف متمدن و مهربانی هستند و قدر خوبی ها را می دانند و در برابر کسانی که بدی کنند و در حق بستک جور و جفا کنند ساکت نمی نشینند.

قتالی در پایان برای سرپرست فرمانداری جدید آرزوی موفقیت کرد.