مدیرکل راه‌وشهرسازی لارستان:

کاهش ١٠ کیلومتری مسیر در صورت اجرای کامل پروژه محور لار به بستک

مدیرکل راه‌وشهرسازی لارستان گفت: سه کیلومتر از محور لار به بستک تا پایان خرداد زیر بار ترافیک می‌رود.

به گزارش بستک نیوز، مدیرکل راه‌وشهرسازی لارستان گفت : محور لار-بستک، نزدیکترین مسیر برای دسترسی هموطنان به جزیره کیش، بنادر چارک، آفتاب، لنگه و شهرستان بستک است و تردد زیاد مردم غرب استان هرمزگان برای انجام پروازهای داخلی و خارجی خود از طریق فرودگاه بین‌المللی لارستان اهمیت این جاده را برای مردم دو چندان کرده است.

وی افزود : ٢۶ کیلومتر از باند دوم مسیر لار به بستک پیمانکار دارد، حدود ١٠ کیلومتر این مسیربا پیشرفت ٧٠ درصد به مرحله آسفالت رسیده که فقط در بعضی قسمت‌ها زیرسازی‌ها هنوز آماده نیست و تعدادی از پل‌های آن نیاز به تکمیل دا رد.

این مقام مسئول ادامه داد : با توجه به وجود گردنه خطرناک و همچنین تردد بالای شهروندان به جهت وجود باغ‌شهری‌های متعدد در طول محور لار به بستک، ٣ کیلومتر از آن که قرار بود چند ماه قبل آسفالت شود، به دلیل نبود قیر با تاخیر چند ماهه انجام شده و اکنون نیاز به خط‌کشی، نصب علائم و تابلوها، ایجاد خاکریز، کاشت موانع و نیوجرسی در پرتگاه‌ها و پل‌ها و غیره دارد که این اقدامات در حال انجام و روبه اتمام است و تا پایان خردادماه جاری زیر بار ترافیک می‌رود.

وی ادامه داد : متأسفانه در سال گذشته برای پروژه لار به بستک فقط ٧٠٠ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود اما بازهم با همان شرایط ۶ میلیارد تومان جذب اعتبار شد و اکنون بدنبال جذب اعتبارات لازم برای این پروژه مهم هستیم و با توجه به بدهی بالای ٢٠ میلیارد تومان به پیمانکار این طرح نیاز به تخصیص بودجه است.

مدیرکل راه‌وشهرسازی لارستان در پایان گفت : حداقل ١٠ کیلومتر از مسیر لار-بستک تا پایان امسال به جهت تردد بیشتر شهروندان و همچنین پیشرفت ٧٠ درصدی به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد و از طرفی در ادامه مسیر با ایجاد یک واریانت و کوه‌بُری، علاوه بر حذف پیچ خطرناک ١٠ کیلومتر از فاصله مسیر لار-بستک کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/