بخشدار کوخرد هرنگ:

فرهنگ هدیه کتاب به یکدیگر، در بین مردم و خانواده ها نهادینه شود

متاسفانه در حال حاضر با توجه به آمار ارائه شده، کمتر خانواده ها و افراد به کتابخوانی به عنوان یک ارزش اجتماعی نگاه می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، عبدالله بورنگی بخشدار کوخرد هرنگ در حاشیه بازدید و تجلیل از خادمان عرصه کتاب که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه بعثت هرنگ و کتابخانه کوخرد صورت گرفت با اشاره به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه گفت: همه ما بایستی به گونه ای تلاش و برنامه ریزی کنیم که سرانه مطالعه در سطح بخش افزایش و فرهنگ هدیه کتاب به یکدیگر، بیش از پیش در بین مردم و خانواده های ما نهادینه شود.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر با توجه به آمار ارائه شده، کمتر خانواده ها و افراد به کتابخوانی به عنوان یک ارزش اجتماعی نگاه می کنند لذا ما باید از طریق فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی کاری کنیم که این فرهنگ تغییر کرده و کتاب و کتابخوانی جایگاه والای خود را در سطح جامعه پیدا کند چون هرجامعه ای که در آن کتاب و کتابخوان باشد آسیب های اجتماعی جای خود را به عطوفت، مهربانی، اخلاق نیکو و در کل انسانیت می دهد.

عبدالله بورنگی در ادامه با اشاره به  وجود ۲ کتابخانه بزرگ در روستاهای کوخرد و هرنگ و داشتن بیش از ۲۲ هزار جلد کتاب اظهار داشت: امروزه با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در حوزه فضای مجازی و نیز شرایط جامعه متاثر از شیوع کرونا، توسعه بسترهای استفاده از کتاب الکترونیکی یک ضرورت است که بایستی در دستور کار عزیزانمان در کتابخانه ها قرار گیرد.

قابل ذکر است در این بازدید از آقایان عبدالرزاق خرم آگاه مسئول کتابخانه بعثت هرنگ و آقای یوسف آرمات مسئول کتابخانه کوخرد تجلیل شد.

انتهای پیام / ش.ز