امام جمعه شهرستان بستک/

اگر شایسته سالاری جای خود را به روابط دهد ، شجاعت مدیران میانی از بین می رود

حجت‌الاسلام والمسلمین قائدی امام جمعه شهرستان بستک در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش بستک با اشاره به اهمیت علم در یک جامعه گفت : اگر انسان ها بخواهند در یک مسیر موفق شوند باید از یک جایگاه علمی و از یک مسیر درست و علمی راه را آغاز کرده باشند در غیر این صورت مسیر آنها مسیر غلط خواهد بود.

به گزارش بستک نیوز ، حجت‌الاسلام والمسلمین قائدی امام جمعه شهرستان بستک در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش بستک با اشاره به اهمیت علم در یک جامعه گفت : اگر انسان ها بخواهند در یک مسیر موفق شوند باید از یک جایگاه علمی و از یک مسیر درست و علمی راه را آغاز کرده باشند در غیر این صورت مسیر آنها مسیر غلط خواهد بود.

امام جمعه شهرستان بستک اضافه کرد : اقتصاد و علم دو بال پروازی برای یک جامعه هستند ، اگر وضعیت اقتصادی جامعه به سمتی برود که طبقه متوسط جامعه تضعیف شود این جامعه به شدت دچار آسیب خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قائدی با اشاره به اهمیت علم در یک جامعه گفت : اگر سیستم علمی و آموزشی سیاسی شود و راه خودش را نرود و در مسیر خود قرار نگیرد[ البته بحث بنده مربوط به این جلسه نیست ولی صحبت‌های خود را درخصوص جلسه امروز با مسئولین مربوطه اعلام کرده ام] و مسئله سلیقه ای شود و شایسته سالاری جای خود را به روابط دهد ، شجاعت مدیران میانی که باید وجود داشته باشد از بین می رود که به خاطر ترس از پست جرات حرف زدن و تصمیم گیری را نداشته باشند به خصوص در مسئله آموزش علم ، اگر این طور شود ما باید منتظر خطرات و تهدید باشیم ، زیرا آن نیروی شایسته و بایسته که باید آینده جامعه را بسازد نمی تواند که شخصیت های پر جسارتی مانند شهید رجایی ، شهید باهنر و شهید بهشتی و … را تربیت کند.

وی اضافه کرد: در جامعه اسلامی نباید شجاعت را از مدیران گرفت زیرا مدیر عرضه خود را از دست می دهد و اگر جرات از دست برود نمی تواند درست تصمیم بگیرد زیرا مدیری که مستقل باشد می‌تواند انسان های مستقل را تربیت کند.

قائدی با تشکر از زحمات دوساله عابری با توجه به کارنامه موفقش افزود : آمارها نشان می‌دهد که ایشان کارنامه موفقی داشتند و طبیعت زندگی اداری این است که مدیریت و جایگاه مختلفی را تجربه کنید ، این مسیر باید ادامه پیدا کند زیرا جامعه ما به عابری ها و مانند مدیران دیگر نیاز دارد.

وی همچنین افزود : اگر نظام شایسته سالاری در جامعه حاکم باشد باید از تجربه عابری در جایگاه دیگر استفاده شود و وی به حال خود رها نشود یا به اصطلاح این مدیران به پارکینگ نروند زیرا برای تربیت یک مدیر بیست سال زمان نیاز است.

امام جمعه شهرستان بستک اضافه کرد : سلمانی نیز از مردم همین شهرستان است و عضو شورای شهر بستک بوده است و در بین همگان شناخته شده است من هم از همه همکاران ایشان می‌خواهم که در پیشرفت اهداف آموزش و پرورش به ایشان کمک کنند.

انتها/آ