مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان:

سهمیه دانشگاه فرهنگیان نسبت به متوسط کل کشور رشد داشته است / از عملکرد آموزش و پرورش بستک رضایت دارم

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، موسی دادی زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما در خصوص سهمیه دانشگاه فرهنگیان گفت: سهمیه دانشگاه فرهنگیان هرمزگان در سال ٩٩ نسبت به سال گذشته افزایش ۱۱ نفری داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، موسی دادی زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما در خصوص سهمیه دانشگاه فرهنگیان گفت: سهمیه دانشگاه فرهنگیان هرمزگان در سال ٩٩ نسبت به سال گذشته افزایش ۱۱ نفری داشته است.

وی در توضیح این خبر افزود: در دانشگاه فرهنگیان دو نوع جذب صورت می‌گیرد یک نوع جذب یک ساله که از طریق آزمون استخدامی و ماده ۲۸ می باشد و نوع دیگر از طریق کنکور سراسری به صورت چهار ساله است که در سال جاری و با توجه به نیاز یکساله ما به معلم افزایش داشته ولی سهمیه چهار ساله ما کاهش داشته است که در مجموع هر دو سهمیه از ١٠۵٧ نفر به ١٠۶٨ نفر رسیده است که افزایش ١١ نفری را در پی داشته است. وی افزود : دلیل بالا بودن سهمیه سال ٩٨ انتقال ١۵٠ نفر از مردودی های سال ٩٧ به سال ٩٨ بوده است.

دادی زاده در ادامه با دفاع از عملکرد مجموعه اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان در سال های اخیر گفت: اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان از دانشگاه فرهنگیان به اضافه ظرفیت تکمیلی در سال گذشته ۱۱۲ درصد جذب داشته است و مردودی نداشته است. وی اضافه کرد :در سال گذشته ۱۹۵۸ نفر از سرباز معلمان و نیروهای نهضت سواد آموزی و پیش دبستانی در آموزش و پرورش هرمزگان جذب شده اند که رقم قابل توجهی است.

دادی زاده با اشاره مباحث اخیر در خصوص کم شدن سهمیه دانشگاه فرهنگیان گفت: سهمیه دانشگاه فرهنگیان هرمزگان در سال ۹۸ از ٢٨٠٠٠ نفر ظرفیت کشوری ۴۷۴ نفر به اضافه ۱۵۰ نفر مردودی سال گذشته بوده است و در سال جاری از ١٩٠٠٠ نفر ظرفیت کشوری سهمیه هرمزگان ۳۲۵ نفر بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان افزود: اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان در سال گذشته موفق شد سه هزار مدرسه را به اینترنت پرسرعت متصل کند که نسبت به کل کشور بعد از استان فارس در رتبه دوم قرار گرفت همچنین در کنکور سراسری از رتبه ۲۴ به رتبه ۱۶ و در معدل کتبی در رشته ریاضی و فیزیک از رتبه ۳۱ به ۱۸ ، در رشته تجربی از ۳۰ به ۱۸ و در رشته انسانی از ۲۹ به ۲۲ کشوری رسیده است.

دادی زاده با اشاره به عملکرد آموزش و پرورش شهرستان بستک عملکرد یکساله آن را قابل قبول ارزیابی کرد و افزود: شهرستان بستک امسال در کنکور سراسری یکی از درخشان ترین نتایج را به دست آورده است و همچنین در اکثر شاخص ها مثل معدل کتبی و درصد قبولی نیز پیشرفت قابل قبول و چشمگیری داشته است که قطعاً همه این نتایج به جز با مدیریت درست و سخت کوشی به دست نخواهد آمد و هیچ شاخصه ای بدون داشتن مدیریت صحیح رشد نخواهد کرد و بنده با بررسی همه شاخصه ها از مجموعه آموزش و پرورش بستک رضایت دارم.

موسی دادی زاده در پایان گفت : اکثر شاخصه های آموزشی در استان هرمزگان در سال‌های اخیر نسبت به متوسط کل کشور رشد چشمگیری داشته است و با برنامه‌ریزی مدون و هدف گذاری درست در سال ١۴١۶ استان هرمزگان جزو ۵ استان برتر کشور از نظر شاخص های آموزشی خواهد بود.