مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبر داد:

اراضی کشاورزی رفع تداخلات شده، سند دار می شوند

عادل خورشیدی گفت: طرح در حال اجرای رفع تداخلات اراضی ملی و مستثنیات در سطح شهرستان از ۳ سال پیش شروع شده است.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، عادل خورشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت: طی نشستی فی ما بین مهندس حسینی مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان و مهندس صمصام پور مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در بستک، دستورالعمل و تفاهم نامه ای امضاء و رد و بدل شد که در این تفاهم نامه تاکید شده در اسرع وقت، مالکین اراضی رفع تداخل شده را مشخص و پس از تایید نقشه و مدارک، سند تک برگ و رسمی صادر گردد.

وی افزود: طرح در حال اجرای رفع تداخلات اراضی ملی و مستثنیات در سطح شهرستان از ۳ سال پیش شروع شده و اراضی کشاورزی شهر جناح و ۱۵ روستای گزه، پای تاوه، دهنو خواجه، ایلود، مردنو، گودگز، دهنگ، فاریاب، بستقلات، تدرویه، سید احمدی، شیخ حضور، انوه، گچویه و چاه بنارد انجام شده و مابقی نیز در دست اجراست.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک تاکید کرد: سند دار شدن اراضی کشاورزی تثبیت مالکیت افراد متجاوز بر اراضی دولتی و اطراف را نیز کاهش خواهد داد و شروع فعالیت های کشاورزی با اخذ تسهیلات بانکی با داشتن ضمانت معتبر که همان سندهای رسمی می باشد گام خوبی در جهت افزایش تولید و توسعه کشاورزی شهرستان برداشته خواهد شد.

وی در پایان گفت: از تعامل و همکاری مدیر و پرسنل اداره منابع طبیعی، اداره ثبت اسناد و املاک بستک و معتمدین محلی که در اجرای پروژه رفع تداخلات اراضی همکاری داشته اند قدردانی و تشکر می کنم.

انتهای پیام / ش.ز