شهردار بستک خبر داد

راه اندازی مرکز تحقیقات معماری، فرهنگ و هنر بستک ودفتر جذب مشارکت و سرمایه گذاری

شهردار بستک از راه اندازی مرکز تحقیقات معماری، فرهنگ و هنر بستک و دفتر جذب مشارکت و سرمایه گذاری شهرداری و شورای اسلامی شهر خبر داد .

به گزارش بستک نیوز، سید بدر آل عبائی با توجه به ضرورت شناخت و معرفی فرهنگ و آداب وسنن غنی بستکی و نیز حفظ و احیای معماری اصیل بستکی اظهار داشت:بستک شهری کهن با سبک معماری خاص می باشد که از قدیم الایام، اساتید و معمارانی نخبه و صاحب سبکی داشته است که به بناها و نمای این شهر و شهرهای جنوبی کشور و برخی کشورهای همسایه با چیره دستی خود جلوه و شکوه هنری ویژه ای و ماندگاری بخشیده اند.

آل عبایی افزود: وظیفه ما حفظ این آثار و هنرهای ویژه معماری است که با راه اندازی مرکز تحقیقات معماری، فرهنگ و هنر بستکی و با بهره گیری از نظرات و پیشنهادات نخبگان، اساتید و دانش آموختگان این هنر سعی در معرفی ،شناخت و اشاعه ی فرهنگ و معماری بستک داریم.وی بیان ادامه داد: با طراحی های خاص صورت گرفته در سالهای اخیر و با اجرای نمادهای اصیل و بر اساس سبک معماری بستک سعی در قدم گذاشتن در این مسیر نموده ایم.

شهردار بستک در پایان گفت: همچنین دفتر دیگری جهت جذب مشارکت و سرمایه گذاری راه اندازی نموده ایم تا بتوانیم با مشارکت مردم،خیرین و سرمایه گذاران به توسعه و رونق بستک کمک نماییم و در آینده بستکی آباد و با هویتی برگرفته از فرهنگ اصیل بستکی داشته باشیم.

گفتنی است این دفاتر طی روزهای آینده و با حضور مسئولین و علاقه مندان رسما افتتاح خواهد شد.

انتها./