مدیر آموزش و پرورش بستک:

ضرورت ایجاد فضای سالم و امنِ بهداشتی در آموزش حضوری دانش آموزان

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک با اشاره به اولویت قرار دادن آموزش حضوری گفت: ایجاد فضای سالم و امنِ بهداشتی در آموزش حضوری دانش آموزان، امری ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، غلامحسین عابری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک در نشستی خبری درخصوص بازگشایی مدارس و اولویت آموزش حضوری دانش آموزان گفت: با توجه به دغدغه اولیاء مبنی بر وجود بیماری و شیوع آن بین دانش آموزان، ما در مدارس با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی، این آرامش خاطر را به خانواده ها داده ایم که از تمامی امکانات و ظرفیت ها جهت سلامتی همکاران و دانش آموزان استفاده نموده ایم.

وی با تاکید بر آموزش حضوری با حفظ فاصله گذاری اجتماعی اضافه کرد: این مدیریت تمام تلاش خود را در رعایت مسائل بهداشتی، ضدعفونی و گندزدایی مرتب مدارس بکار بسته تا دغدغه والدین نسبت به حضور دانش آموزان در مدارس کم شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: با آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور ماه، مدیران مدارس دانش آموزان خود را بصورت گروه بندی در روزهای زوج و فرد و چرخشی کلاس های خود را با رعایت فاصله گذاری ایمن و رعایت نکات بهداشتی برگزار می کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک افزود: با توجه به شرایط حساس کنونی و اهمیت حفظ سلامتی همکاران و دانش آموزان در مدارس، آموزش حضوری برای دانش آموزان ابتدایی ۵ زنگ ۲۵ الی ۳۵ دقیقه ای با ساعت تفریح ۱۰ دقیقه ای و متوسطه سه زنگ ۳۵ دقیقه ای با ساعت تفریح ۱۰ دقیقه ای در نظر گرفته شده است.

عابری خاطرنشان کرد: مدیران مدارس با اولویت قرار دادن آموزش حضوری و ایجاد فضای سالم و امن بهداشتی برای دانش آموزان می توانند بخشی از آموزش دانش آموزان را بصورت غیر حضوری در بستر شبکه شاد مهیا نمایند.

انتهای پیام / ش.ز